اجرای حکم مصطفی صالحی از اغتشاشگران دی 96 ، تصاویر پاسدار شهید و اغتشاشگری که به دار آویخته شد

به گزارش مجله ویراپارس، مصطفی صالحی از عوامل اصلی اغتشاشات دی ماه 96 در کهریزسنگ نجف آباد و قاتل پاسدار شهید سجاد شاه سنایی بامداد امروز 15 مرداد ماه در اصفهان به دار آویخته شد.

اجرای حکم مصطفی صالحی از اغتشاشگران دی 96 ، تصاویر پاسدار شهید و اغتشاشگری که به دار آویخته شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، روابط عمومی دادگستری کل استان اصفهان خاطرنشان کرد: بامداد امروز حکم قصاص مصطفی صالحی که در جریان اغتشاشات دی ماه سال 1396 پاسدار شهید شاه سنایی را به ضرب گلوله به قتل رسانده بود، به تقاضای اولیای دم به اجرا درآمد. این حکم پس از رسیدگی در شعبه اول دادگاه کیفری یک استان و تأیید دیوان عالی کشور و طی سایر تشریفات قانونی صبح امروز اجرا شد.

فارس نیز با انتشار تصویر مصطفی صالحی در دادگاه و پاسدار شهید شاه سنایی نوشت: بامداد امروز مصطفی صالحی معروف به مصطفی فَتَل، قاتل مدافع امنیت مردم شهید سجاد شاه سنایی بعد از 3 سال آنالیز و طی مراحل قضایی، بامداد امروز به دار مجازات آویخته شد.

وی از عوامل اصلی اغتشاشات دی ماه سال 96 در کهریزسنگ نجف آباد بود که پس از چندین جلسه دادگاه به اتهام قتل پاسدار شهید سجاد شاه سنایی به اعدام محکوم شد. ضرب و جرح 6 نفر دیگر نیز در پرونده وی وجود دارد.

در اغتشاشات دی ماه 96 آشوبگران در بعضی شهرهای استان اصفهان از جمله کهریزسنگ نجف آباد، اغتشاشگران اقدام به تخریب اموال عمومی و تیراندازی به سمت مردم کردند که در جریان این درگیری ها، شهید سجاد شاه سنایی از حافظان امنیت مردم در حالی که بدون سلاح در یک کوچه محاصره شده بود، به شهادت رسید. از این شهید دو فرزند 5 و 8 ساله به یادگار مانده است.

مصطفی فتل یکی از اغتشاشگران مسلح این جریان بود که با شلیک گلوله مستقیم شهید شاه سنایی را در تاریخ 11 دی ماه 96 به شهادت رساند. 4 مهر ماه سال 97 دادستان نجف آباد خبر دستگیری قاتل و همدستان او را خاطرنشان کرد و در 28 بهمن ماه 97 اولین جلسه دادگاه او به صوت علنی برگزار گردید.

به گفته قاضی پرونده، قاتل، متهم به قتل شهید شاه سنایی و ضرب و جرح 6 نفر از همکاران وی بوده است و این حکم مجازات 944 روز پس از زمان شهادت شهید شاه سنایی بامداد امروز اجرا شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 مهر 1399 بروزرسانی: 10 مهر 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 1146

به "اجرای حکم مصطفی صالحی از اغتشاشگران دی 96 ، تصاویر پاسدار شهید و اغتشاشگری که به دار آویخته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای حکم مصطفی صالحی از اغتشاشگران دی 96 ، تصاویر پاسدار شهید و اغتشاشگری که به دار آویخته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید