آزمون: از ستاره های بایرن مونیخ و اتلتیکو نمی ترسیم، گلزنی به آنها نشدنی نیست، برای حضور در جهنم آزادی لحظه شماری می کنم

به گزارش مجله ویراپارس، مهاجم روستوف که پیروز شد با گلزنی اش مقابل آژاکس پایه گذار صعود تیمش به لیگ قهرمانان اروپا گردد، می گوید که از تیم هایی مثل بایرن مونیخ و اتلتیکو هراسی ندارد.

آزمون: از ستاره های بایرن مونیخ و اتلتیکو نمی ترسیم، گلزنی به آنها نشدنی نیست، برای حضور در جهنم آزادی لحظه شماری می کنم

با قیمت تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، شروع اتفاق تاریخی که برای روستوف رقم خورد، از دو فصل پیش بود. زمانی که این تیم در پلی آف سقوط از لیگ برتر روسیه پیروز شد همچنان در سطح اول فوتبال این کشور باقی بماند؛ با درخشش سردار آزمون، مهاجم ایرانی شان. آزمون در فصل گذشته هم برای روستوف خوب بازی کرد و گلزنی های او در نیم فصل دوم این تیم را تا آستانه قهرمانی برد و در نهایت روستوف با نایب قهرمانی در لیگ برتر روسیه سهمیه حضور در پلی آف لیگ قهرمانان اروپا را کسب کرد. پلی آفی که بازهم با درخشش آزمون پُلی برای حضور این تیم در این مسابقات بزرگ شد. حضور در لیگ قهرمانان اروپا با گلزنی های سعید عزت اللهی و سردار آزمون مقابل اندرلخت بلژیک و آژاکس رقم خورد تا ستاره های ایرانی روستوف با یاری هم تیمی های خود تاریخ را را برای این باشگاه تغییر دهند.

سردار آزمون در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران در مورد شرایطی که برای صعود روستوف به لیگ قهرمانان اروپا فراهم کرد، گلزنی هایش در بازی مقابل اندرلخت و آژاکس و قرعه کشی لیگ قهرمانان اروپا صحبت کرد. بازیکنی که پس از همگروهی روستوف با بایرن مونیخ، اتلتیکو مادرید و PSV آیندهوون این فرصت را دارد تا بار دیگر با درخشش در ترکیب تیمش خودش را به تیم های مطرح اروپایی معرفی کند.

خبرنگاران: نمی توان نقش سردار آزمون را در صعود تاریخی روستوف به لیگ قهرمانان اروپا انکار کرد. تو هم فصل قبل به نایب قهرمانی تیمت یاری کردی و هم در دو بازی سخت مقابل اندرلخت و آژاکس گل زدی تا به لیگ قهرمانان برسید. درباره این مسائل صحبت می کنی؟

همه بچه ها خیلی زحمت کشیدند تا توانستیم این اتفاق بزرگ را رقم بزنیم. ما به این فکر نمی کردیم که چه کسی گل بزند و همه می خواستیم وظایف مان را درست انجام دهیم. من فکر می کنم در این بازی آخر با آژاکس، آنها ما را دست کم گرفته بودند که به این شکل هم شکست خوردند، چون ما در هلند بازی خوبی مقابل آنها انجام ندادیم، اما خوشبختانه توانستیم یک مساوی بگیریم. در بازی برگشت آنها فکر می کردند راحت ما را شکست می دهند، اما شکست بدی را متحمل شدند، چون ما خوب بازی کردیم. شایسته حضور در لیگ قهرمانان اروپا بودیم که خوشبختانه این اتفاق رقم خورد.

خبرنگاران: گل هایی که خودت در این دو بازی زدی، بسیار مورد توجه نهاده شد و خیلی ها گلت مقابل اندرلخت و آژاکس را اروپایی قلمداد کردند.

من خیلی خوب تمرین کردم. قبل از بازی با آژاکس هم روی گلزنی خوب تمرین می کردم و خدا را شکر پاسخ زحماتی که در یک هفته قبل کشیده بودم، گرفتم. کوشش بچه ها هم خوب بود که من توانستم گل اول را بزنم و از این اتفاق راضیم اما بیشتر از همه راضیم که شادی ام با رفتن به لیگ قهرمانان تکمیل شد.

خبرنگاران: کریچنکو با نام بردن از تو، خاطرنشان کرد که نقش مهمی در صعود تیم داشتی. این نوع تعریف کردن ها از سوی سرمربی تیم تان، چقدر در روحیه ات تأثیرگذار است؟

قطعاً وقتی سرمربی تیم از عملکرد بازیکنی تعریف می نماید، روی روحیه بازیکن تأثیر گذار است و از این مسئله راضیم. می دانم که انتظارها از من بالاست و این اتفاقات هم کار را برای من دشوارتر می نماید، اما تا می توانم به تیمم یاری می کنم تا بهترین عملکرد را داشته باشیم.

خبرنگاران: یک مشکل در تیم شما به وجود آمد و آن هم اتفاقاتی بود که در باشگاه رقم خورد تا باعث جدایی قربان بردیف شود. هرچند او کنار تیم بود و در تمرینات هم حضور داشت، با این حال شاید خیلی ها فکر نمایند با صعود به لیگ قهرمانان قربان بردیف دوباره راهنمایی تیم را قبول کند. خودت فکر می کنی او بر می شود؟

من نمی دانم آقای بردیف برمی شود یا نه، اما در این مدت خیلی اذیت شده است. درست است تیم به لیگ قهرمانان رفت، اما خیلی مسائل داشتیم و شرایط مان سخت بود که در همین شرایط سخت قربان بردیف تیم را رها نکرد و در کنار تیم بود، ما را تمرین می داد و در بازی ها هم حضور داشت. همین مسائل و رها نشدن تیم توسط بردیف بود که باعث شد به لیگ قهرمانان صعود کنیم.

خبرنگاران: درباره قرعه کشی هم صحبت کنیم که باید با بایرن مونیخ، اتلتیکومادرید و PSV آیندهوون مقابله کنید. تیم هایی قدرتمند که مسلماً کار شما را سخت خواهند کرد.

درست است که همگروه های ما تیم های قدرتمندی هستند. اتلتیکومادرید و بایرن مونیخ در سه چهار سال گذشته نتایج خوبی در لیگ قهرمانان گرفته اند و حضور آنها در فینال این بازی ها قدرت شان را نشان می دهد. بایرن مونیخ تیم پرافتخاری است و این کار ما را سخت می نماید، اما ما بازی خودمان را انجام می دهیم و از تیمی ترس نداریم. به هر حال روستوف هم تیم خوبی است و این را نشان داده که بازیکنان خوبی دارد. ما می توانیم جلوی این تیم ها هم خوب بازی کنیم. شاید همه بگویند ما نمی توانیم در این بازی ها پیروز شویم، اما فوتبال است و چیزی قابل پیش بینی نیست. هر تیمی بهتر بازی کند، برنده می شود و ما هم سعی می کنیم بهترین بازی مان را انجام دهیم.

خبرنگاران: به نظر خودت روستوف با حذف کردن اندرلخت و آژاکس توانسته از حریفان خودش زهر چشم بگیرد، به این لحاظ که تیم شما برای تیم های بزرگ اروپایی ناشناخته است و با پیروزی های اخیر کار نموده اید که روستوف به تیمی ترسناک تبدیل شود.

می تواند همینطور باشد. خوشبختانه در تیم ما اینطور نیست که به نام حریفان توجهی کنیم و اینکه جلوی چه تیمی بازی می کنیم از نظر ما تفاوت ندارد، چون باید برای همه بازی ها، بیشترین کوشش مان را انجام دهیم. بازیکنان ما بازی خودشان را انجام می دهند و مطمئناً مقابل بایرن مونیخ، اتلتیکومادرید و آیندهوون هم به همین شکل عمل خواهیم کرد.

خبرنگاران: حالا مقابل این تیم های قدرتمند دفاعی بازی خواهید کرد یا هجومی و فکر می کنی اگر سیستم تیم تان هجومی باشد، بتوانی برای روستوف مقابل بایرن مونیخ، اتلتیکومادرید و آیندهوون گلزنی کنی؟

تاکتیک ما هم می تواند دفاعی باشد و هم انجام یک بازی هجومی، اما تحت هر شرایطی من یک مهاجم هستم و اگر در ترکیب تیم باشم باید اول از همه وظایفی که برایم تعریف شده را انجام بدهم و هم بتوانم به عنوان یک مهاجم گل بزنم. من تمام کوششم را خواهم کرد که گلزنی کنم.

خبرنگاران: و اگر مقابل این تیم ها گلزنی کنی...

مسلماً خیلی راضی خواهم شد. هم خودم، هم خانواده ام، هم طرفداران و خیلی های دیگر از این اتفاق راضی می شوند. من کوششم را می کنم.

خبرنگاران: مسلماً گلزنی به این تیم ها اتفاق بزرگی است. می خواهیم درباره این اتفاق بزرگ صحبت کنی و اینکه گلزنی به این تیم ها چقدر سخت است؟

مسلماً گل زدن به این تیم ها کار خیلی بزرگی است، اما می توان به این تیم ها هم گل زد. فرقی برای ما ندارد. درست است که آنها تیم بزرگی هستند، بازیکنان بزرگی دارند، اما می توان به آنها هم گل زد. چطور می توانیم به آژاکس چهار گل بزنیم، پس گل زدن به این تیم ها هم نشدنی نیست.

خبرنگاران: پس از ستاره های بزرگ این تیم ترسی ندارید.

اصلا ترسی نداریم.

خبرنگاران: قرعه کشی لیگ اروپا هم انجام شد و AZ آلکمار باید به روسیه بیاید تا با زنیت بازی کند. علیرضا جهانبخش برای بازی شما مقابل آژاکس در هلند به استادیوم آمده بود. تو و سعید برای بازی جهانبخش در روسیه به استادیوم می روید؟

سن پترزبورگ نسبت به روستوف خیلی فاصله دوری است، اما اگر بتوانم حتماً این کار را می کنم تا از دوست خوبم حمایت کنم و حتماً این کار را خواهم کرد. با این حال ممکن است خودمان تمرین یا بازی داشته باشیم. علیرضا بازی ما را از نزدیک دید و باید از او تشکر کنم که به ما روحیه داد.

خبرنگاران: این هفته باید با ترک گروزنی بازی کنید که میلاد محمدی را در اختیار دارد. حضور سه بازیکن ایرانی در زمین اتفاق خوبی می تواند باشد. درست است؟

ابتدا باید ببینیم در ترکیب هستیم یا نه، اما بازی سختی داریم. تیم میلاد محمدی، تیم خوبی است و این فصل هم مقابل تیم های بزرگ نشان داده خوب نتیجه می گیرد. امیدوارم آنها را شکست بدهیم.

خبرنگاران: جدا از بحث روستوف و لیگ قهرمانان اروپا، ما آخر هفته (11 شهریور) با قطر بازی داریم. بازی های مقدماتی جام جهانی شروع می شود و کار سختی پیش رو داریم.

ما همه آماده این بازی ها هستیم. با بچه های تیم ملی که صحبت می کردم، همه می گفتند آماده ایم. همه ما برای بازی با قطر لحظه شماری می کنیم و انتظار می کشیم و امیدوارم نتیجه خوبی بگیریم.

خبرنگاران: البته به حمایت طرفداران هم احتیاج دارید.

صددرصد؛ امیدوارم مردم به استادیوم بیایند تا آزادی را برای قطری ها جهنم نمایند و ما هم بتوانیم نتیجه خوبی بگیریم.

گفت وگو: علیرضا محرمی

منبع: تسنیم
انتشار: 2 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 769

به "آزمون: از ستاره های بایرن مونیخ و اتلتیکو نمی ترسیم، گلزنی به آنها نشدنی نیست، برای حضور در جهنم آزادی لحظه شماری می کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمون: از ستاره های بایرن مونیخ و اتلتیکو نمی ترسیم، گلزنی به آنها نشدنی نیست، برای حضور در جهنم آزادی لحظه شماری می کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید