آزاد شدن 3 میلیارد دلار از منابع ایران در کره جنوبی، عراق و عمان

به گزارش مجله ویراپارس، عضو هیأت مدیره اتاق بازرگانی ایران و عراق از آزادسازی سه میلیارد دلار از منابع ارزی ایران در کره جنوبی، عمان و عراق اطلاع داد.

آزاد شدن 3 میلیارد دلار از منابع ایران در کره جنوبی، عراق و عمان

با تور عمان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط آشنا شوید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، سید حمید حسینی در خصوص موافقت آمریکا با آزادسازی منابع ایران در بانک تجارت عراق، گفت: با توجه به اطلاعاتی که از منابع لبنانی، عراقی و غربی داشتم دو روز پیش خبر موافقت آمریکا با آزادسازی بخشی از منابع ارزی ایران در عراق را توئیت کردم و براساس اطلاعات واصله خاطرنشان کردم که آمریکا با آزاد سازی منابع ایران در بانک تجارت عراق موافقت نموده و حتی چند تراکنش نیز صورت گرفته است.

عضو هیات مدیره اتاق بازرگانی ایران و عراق با بیان اینکه اگرچه پس از انتشار این مطلب الجزیره در توئیتی از قول منابع عراقی آزاد سازی پول ایران را انکار کرد و یکی از رسانه های داخلی مدعی شد که فقط با همکاری دو کشور گشایش هایی ایجاد شده و مجوز آمریکا را منکر شد اما با توجه به اطلاعاتی موثقی که داشتم مطئمن بودم که آمریکا با آزادسازی سه میلیارد دلار از منابع ایران در کره جنوبی، عمان و عراق موافقت نموده است.

وی با بیان اینکه بعد از این تکذیبه ها، مشاور نخست وزیر عراق خاطرنشان کرد که واشنگتن اجازه داده بخشی از وجوه سپرده شده تهران در بغداد برای اهداف بشردوستانه استفاده گردد.

مشاور نخست وزیر عراق: واشنگتن اجازه داد. بخشی از وجوه سپرده شده تهران در بغداد برای اهداف بشردوستانه استفاده گردد.حسینی با بیان اینکه بخشی از منابع آزاد شده برای تامین کالاهای اساسی مورد احتیاج کشورمان استفاده خواهد شد، گفت: اخیرا یک محموله ذرت نیز از عراق به کشورمان وارد شده که نتیجه آزاد سازی این منابع است.

وی با تاکید بر اینکه آزاد سازی بخشی از منابع کشورمان در عراق حاصل پیگیری های رئیس قوه قضائیه کشورمان در سفر به عراق و همچنین رییس کل بانک مرکزی و وزیر نیرو است، گفت: البته پیرو سفر اخیر وزیر امور خارجه عراق به کشورمان بحث آزاد سازی منابع ایران توسط عراق نیز مطرح شد.

حسینی اضافه نمود: مقامات عراقی در تماس های مکرر به دنبال دریافت چراغ سبز از سوی آمریکا در این رابطه بودند که این موضوع نهایتا به انتها رسید و در نتیجه آنها نیز خاطرنشان کردند بخشی از منابع به وسیله بانک های مختلف آزاد سازی شده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 19 اسفند 1399 بروزرسانی: 19 اسفند 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 1464

به "آزاد شدن 3 میلیارد دلار از منابع ایران در کره جنوبی، عراق و عمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزاد شدن 3 میلیارد دلار از منابع ایران در کره جنوبی، عراق و عمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید