5 دستگاه رهگیر چشمی فراوری شد و احتیاج مراکز پژوهشی را تامین کرد

به گزارش مجله ویراپارس، با طراحی و ساخت دستگاه رهگیر چشمی ارتقا یافته، رهگیری هم زمان هر دو چشم بدون احتیاج به ثبت ماندن سر ممکن شد.

5 دستگاه رهگیر چشمی فراوری شد و احتیاج مراکز پژوهشی را تامین کرد

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، این دستگاه که اخیرا در نمایشگاه تجهیزات و ابزار های ایران ساخت به نمایش درآمده است، برای رهگیری هم زمان هر دو چشم مورد استفاده قرار می گیرد و دیگر احتیاجی به ثابت شدن سر برای رهگیری حالات و مردمک چشم نیست.

این محصول، نخستین دستگاه ارتقاء یافته رهگیر چشمی است که به وسیله محققان یک شرکت دانش بنیان، طراحی و ساخته شده است.

دستگاه تازه رهگیر چشم که بیش از هفتاد درصد از قطعات و ابزار های مورد احتیاج آن، از منابع داخلی تهیه و تامین شده و قابل رقابت با نمونه های مشابه خارجی است، از کاربرد های بسیاری در زمینه فعالیت های تحقیقاتی در حوزه های علوم آزمایشگاهی، زبان شناختی، روانشناسی و جرم شناسی برخوردار است.

یکی از طراحان و متخصصان ساخت این دستگاه گفت: این دستگاه نسبت به نوع قبلی خود، از دقت و قدرت پردازش بالاتر و از امکانات بیشتری برخوردار است.

این شرکت دانش بنیان در گذشته با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، 5 دستگاه رهگیر چشمی فراوری و در اختیار مراکز علمی و تحقیقاتی در سطح کشور قرار داده است.

هم اکنون با فراوری نسل ارتقاءیافته این دستگاه، کوشش می گردد با فراوری انبوه آن، این سیستم پیشرفته نیز به سرعت به مراکز علمی داخل کشور تحویل داده گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 اسفند 1400 بروزرسانی: 7 اسفند 1400 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 1960

به "5 دستگاه رهگیر چشمی فراوری شد و احتیاج مراکز پژوهشی را تامین کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 دستگاه رهگیر چشمی فراوری شد و احتیاج مراکز پژوهشی را تامین کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید