گردشگری معدنی باعث افزایش ماندگاری زائر در استان می گردد

معاون سرمایه گذاری و تأمین منابع اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: گردشگری معدنی می تواند ایجاد جاذبه گردشگری و اقامت برای معادن فعال و غیرفعال کند و همچنین می تواند باعث افزایش ماندگاری زائران در استان گردد.

گردشگری معدنی باعث افزایش ماندگاری زائر در استان می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، احمد دیناری با اشاره به ایجاد گردشگری معدنی در شهرستان طرقبه و شاندیز، عنوان نمود: اخیرا در شهرستان طرقبه و شاندیز موافقت های اولیه با اتکا بر حفظ زیست بوم های طبیعی و محیط زیست منطقه برای ایجاد پارک و محیط طبیعت گردی جهت گردشگری معدنی صادر شده است.

او ادامه داد: با توجه به جذابیت ذاتی معادن طلا و نقره برای گردشگران، انتظار می رود این معادن در کنار فعالیت معدنی بتوانند مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی نیز قرار بگیرند.

دیناری با اشاره به این که حوزه گردشگری یکی از سه حوزه اصلی مالی کشور است و در کنار صنعت ،کشاورزی و خدمات، گردشگری نیز از شاخه های اصلی خدمات است، عنوان نمود: طرح معدن طلا و ایجاد گردشگری معدنی در شهرستان طرقبه و شاندیز در حال برسی در کمیسیون های تخصصی بوده که اگر موافقت ها با این طرح صورت گیرد قطعا در زمینه گردشگری معدنی پیشرفت شگرفی خواهیم داشت. همچنین سایر نقاط استان به ویژه شهرستان نیشابور به واسطه معدن فیروزه می تواند در صنعت گردشگری معدنی ظرفیت های ویژه ای ایجاد کند.

معاون سرمایه گذاری و تأمین منابع میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی با اشاره به اینکه حوزه گردشگری به ایجاد اشتغال یاری می نماید، توضیح داد: همچنین گردشگری نیز می تواند به صنایع بسیار زیادی که به آن وابسته است یاری کند. از این جهت ضروری است از ظرفیت های گردشگری معدنی، روستایی و عشایری برای جلوگیری از مهاجرت و ایجاد اشتغال استفاده کرد زیرا این حوزه یکی از بهترین راه های برون رفت از مشکل اشتغال و مالی است.

او اضافه کرد: گردشگری معدنی می تواند به واسطه بازدید گردشگران یاری بسیار خوبی در تقویت فعالیت های بازاریابی معادن و جذب سرمایه برای معادن کند اما از طرفی به دلیل نو پا بودن این صعنت گردشگری در استان باید در این خصوص فعالیت های بیشتری صورت گیرد تا درنتیجه بتوانیم پیشرفت های مالی در این زمینه کسب کنیم.

منبع: میراث آریا
انتشار: بروزرسانی: 26 مهر 1398 شناسه مطلب: 265

به "گردشگری معدنی باعث افزایش ماندگاری زائر در استان می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگری معدنی باعث افزایش ماندگاری زائر در استان می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید