مقاله: آتشفشان آرنال (Arenal) کاستاریکا

به گزارش مجله ویراپارس، Lodge Observatory Arenal، در اصل یک رصدخانه خصوصی است که در سال 1987 تاسیس شد، تنها اقامتگاه در محدوده پارک ملی آتشفشان Arenal است. در مزرعه ماکادمیا در ضلع جنوبی آتشفشان واقع شده است. از محل اقامتگاه، منظره عالی آتشفشان و دریاچه Arenal را در جهت مخالف تماشا کنید. تعداد زیادی مسیر پیاده روی در منطقه وجود دارد. بسیاری منجر به آبشارها و جریان های گدازه قدیمی و اخیر می شوند.

مقاله: آتشفشان آرنال (Arenal) کاستاریکا

آرنال از سال 1500 میلادی خاموش بود تا یک فوران گسترده در 29 ژوئیه 1968، که منجر به کشته شدن 82 نفر و تخریب دو روستا شد. از آن زمان، فعالیت منظم را مشاهده کرده است و بسته به روز یا هفته، بازدید کنندگان می توانند انتظار داشته باشند که از ابر خاکستر گرفته تا گدازه قرمز درخشان که در پایین کوه جریان دارد، دیدن کنند.

این پارک همچنین به دلیل طیف گسترده ای از تنوع زیستی مشهور است، تقریباً نیمی از پرندگان کاستاریکا، خزندگان، دوزیستان و پستانداران در جایی از مرزهای آن زندگی می کنند.

پارک ملی آتشفشان Arenal که در Cordillera de Tilarán قرار دارد، یکی از برترین مناطق مشاهده آتشفشان در این کشور است. جاذبه اصلی اینجا آتشفشان Arenal است، کوهی مخروطی شکل با ستونهای خاکستر عظیم که بطور مداوم از دهانه آن آتشفشان خارج میشود.

منبع مقاله: آتشفشان آرنال (Arenal) کاستاریکا

انتشار: 18 دی 1400 بروزرسانی: 18 دی 1400 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 1907

به "مقاله: آتشفشان آرنال (Arenal) کاستاریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: آتشفشان آرنال (Arenal) کاستاریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید