دلیل شارژ نشدن اپل واچ چیست؟ معرفی راه چاره های مهم و کاربردی

به گزارش مجله ویراپارس، اگر بعد از خرید اپل واچ و پس از چند مدت استفاده از ساعت هوشمند اپل با مشکل روبرو شده اید و در پی یافتن دلیل شارژ نشدن اپل واچ هستید یا این که برای تان سوال شده چرا اپل واچ زود شارژ خالی می نماید، در این مطلب به سوالات شما پاسخ می دهیم.

دلیل شارژ نشدن اپل واچ چیست؟ معرفی راه چاره های مهم و کاربردی

شاید فراموش نموده اید که اپل واچ خود را شب گذشته شارژ کنید. بنابراین، سر صبح با فهمیدن این موضوع که اپل واچ شما مقدار باتری بسیار کمی دارد، شما ساعت هوشمند اپل را روی شارژر مغناطیسی قرار دادید تا به طور معمول شارژ گردد. با این اوصاف، با کمال تعجب، آیکون رعد و برق سبز رنگ ظاهر نشد و به تبع عملیات شارژ شروع نشد.

احتمالا تا قبل از این مطلب تمام کوشش داشته و نداشته خود را به کار گرفته اید تا این معضل را حل کنید اما این اتفاق رخ نداد. خون سردی خود را حفظ کنید! ما چندین نکته عملی را برای حل مشکل شارژ اپل واچ و یافتن علت شارژ نشدن اپل واچ معرفی می کنیم. بنابراین، قبل از اینکه حتی به فکر تعمیر اپل واچ باشید، راهنمای این مقاله را از دست ندهید. اصلا هم اهمیت ندارد که اپل واچ سری 9 را خریداری نموده اید یا اپل واچ سری SE که قیمت کمتری دارد. راه چاره های این مقاله فارغ از بحث مدل و سری ساعت هوشمند محسوب می شوند.

برای شروع، بیایید ابتدا علت شارژ نشدن اپل واچ را کشف کنیم و بعلاوه تفاوت بین آیکون رعد و برق قرمز و سبز را درک کنیم. پس از انجام این کار، ما در پی روش هایی برای عیب یابی شارژ نامناسب در اپل واچ خواهیم بود.

آیا علت شارژ نشدن اپل واچ سری 7، 8، 9 و سایر مدل ها با یکدیگر فرق دارد؟

در بیشتر موارد، شارژر مغناطیسی آسیب دیده یا تایید نشده / آداپتور برق USB است که مقصر ماجراست و موضوع شارژ نشدن اپل واچ ارتباط خاصی با نوع مدل و سری ندارد. علاوه بر این مورد، انباشته شدن گرد و غبار در پشت اپل واچ و شارژر مغناطیسی نیز در شارژ نشدن ساعت هوشمند تاثیرگذار است. در بعضی موارد نادر، مسئله شارژ در اپل واچ می تواند به علت یک مشکل نرم افزاری تصادفی یا خرابی سخت افزاری باشد. از این رو باید از زوایای مختلف به این مشکل نگاه کنیم.

تفاوت بین آیکون رعد و برق قرمز و سبز در اپل واچ چیست؟

اگر چه بسیاری از کاربران اپل واچ با هر دو رعد و برق قرمز و سبز کاملا آشنا هستند، بعضی از مردم (به خصوص افرادی که به تازگی اولین اپل واچ زندگی خود را خریداری نموده اند) ممکن است نتوانند این دو را از هم متمایز نمایند. بنابراین، من فکر می کنم ارزش دارد که از قبل به آن پرداخته گردد.

  • لحظه ای که اپل واچ خود را به کابل شارژ مغناطیسی متصل می کنید، یک رعد و برق سبز روی صفحه نمایش ظاهر می گردد. در واقع این نماد تایید می نماید که فرایند شارژ شروع شده است.
  • اگر اپل واچ شما در حال خاموشی بوده یا شارژش رو به اتمام است، باید یک رعد و برق قرمز را روی صفحه ببینید. هنگامی که دستگاه watchOS خود را روی شارژر قرار می دهید، رعد و برق قرمز به یک رعد و برق سبز تبدیل می گردد که بیانگر شروع فرایند شارژ است.
  • با این حال، به خاطر داشته باشید که اگر صفحه نمایش اپل واچ شما خالی باشد یا نماد کابل شارژ و رعد و برق قرمز روی صفحه نمایش ظاهر گردد، ممکن است لازم باشد اپل واچ خود را تا 30 ثانیه قبل از فعال شدن شارژ کنید.

مطمئن شوید که پشت اپل واچ و شارژر مغناطیسی شما تمیز است

اولین کاری که باید برای رفع مشکل شارژ انجام دهید این است که از تمیز بودن قسمت پشتی اپل واچ و شارژر مغناطیسی خود مطمئن شوید. اگر برای مدتی ساعت هوشمند و شارژر خود را تمیز ننموده اید، محتمل است گرد و غبار زیادی روی هم جمع شده باشد و در مسیر شارژ قرار گیرد. بنابراین، ساعت و شارژر را با یک پارچه نرم بدون پرز تمیز کنید. سپس، دستگاه پوشیدنی را روی شارژر قرار دهید تا ببینید آیا مشکل رفع شده است یا خیر.

اطمینان حاصل کنید که پوشش پلاستیکی از هر دو طرف شارژر جدا شده است

اگر چه ممکن است برای بسیاری خنده دار به نظر برسد، اما روکش پلاستیکی مانع از شارژ شدن آن می گردد. بنابراین، اگر هنوز پوشش های پلاستیکی را از دو طرف شارژر مغناطیسی خود جدا ننموده اید، همین الان آن را جدا کنید. سپس، اپل واچ خود را روی شارژر قرار دهید تا متوجه شوید که آیا شارژ شروع شده است یا خیر. اگر این موضوع وجود داشته باشد، از شر مشکل خلاص شده اید.

مطمئن شوید که شارژر دارای گواهی MFi است

اگر از یک پایه شارژ/شارژر شخص ثالث استفاده می کنید، مطمئن شوید که دارای گواهی MFi (ساخته شده برای iDevices) است. در غیر این صورت، یک هشدار مکرر در اپل واچ خود دریافت خواهید کرد که هشدار می دهد لوازم جانبی پشتیبانی نمی گردد. حتی اگر شارژر تایید نشده پیغام های هشدار را پخش نمی نماید، نباید به آن اعتماد کنید تا ساعت هوشمند خود را به طور موثر شارژ کند. علاوه بر این، ممکن است باعث داغ شدن بیش از حد ساعت هوشمند گردد.

اپل واچ خود را ری استارت کنید

اگر اپل واچ شما هنوز شارژ نمی گردد، سعی کنید آن را به اصطلاح هارد ریست کنید. وقتی نوبت به رفع مسائل رایج watchOS می رسد، هارد ریست همواره راه چاره ساده و قابل اعتماد بوده است. به همین علت امیدواریم این اقدام بتواند مشکل شارژ دستگاه watchOS شما را حل نماید.

Digital Crown و دکمه کناری را به طور همزمان برای حدود 10 ثانیه فشار دهید و نگه دارید تا صفحه سیاه گردد و لوگوی اپل روی صفحه نمایش داده گردد. پس از راه اندازی مجدد اپل واچ، آنالیز کنید که آیا مشکل شارژ حل شده است یا خیر.

کابل مغناطیسی اپل و آداپتور برق USB متفاوت را امتحان کنید

هنوز راه چاره درست را پیدا ننموده اید؟ اگر اپل واچ شما همچنان شارژ نمی گردد، شارژر مغناطیسی یا آداپتور برق USB ممکن است آسیب دیده باشد. در این سناریو، سعی کنید ساعت هوشمند خود را با استفاده از یک کابل مغناطیسی متفاوت و یک آداپتور برق USB نو شارژ کنید. اگر دستگاه watchOS شما این بار شروع به شارژ شدن کرد، پس شارژر شما مقصر است. با جست وجو و تحقیق می توانید شارژر اورجینال اپل را تهیه کنید.

به روز رسانی نرم افزاری

در اوایل سال 2021، تقریبا سه سال پیش بود که تعدادی از کاربران از شارژ نشدن اپل واچ (با سیستم عامل watchOS 7.3.1) در زمان فعال سازی حالت ذخیره مصرف باتری شکایت نموده بودند. این مسئله به قدری در اپل واچ های سری 5 و مدل SE زیاد بود که شرکت اپل با تعمیر رایگان اپل واچ های معیوب، از کاربران عذرخواهی کرد.

به همین علت، اگر همچنان مشکل شما حل نشده، این احتمال را هم در نظر بگیرید که یا مشکل سخت افزاری به وجود آمده یا ساعت هوشمند اپل در نوترین به روز رسانی های سیستم عامل که دریافت نموده، با ایراد نرم افزاری در حال اذیت کردن شماست! شاید با نصب نوترین بسته به روز رسانی بتوانید مشکل را حل کنید.

برای آپدیت اپل واچ باید ابتدا به بخش Settings در اپل واچ رفته و سپس به مسیر General Software Update بروید. حالا شما باید آخرین نسخه از سیستم عامل watchOS را دانلود و سپس نصب کنید. البته شما می توانید از مسیر Watch App General Software Update هم این روند را انجام دهید.

پس از این که اپل واچ شما به آخرین نسخه به روز شد، سعی کنید ساعت هوشمند را به طور معمول شارژ کنید. اگر دستگاه پوشیدنی شما شروع به شارژ کند، یک باگ متفرقه باعث ایجاد مشکل شده است.

راه چاره های ممکن برای عیب یابی علت شارژ نشدن اپل واچ

با تمام این تفاسیر، راه های مناسب برای رفع مشکل شارژ در اپل واچ را در این مطلب شرح داده ایم. در بیشتر موارد، شما می توانید این موضوع را با اطمینان از این که شارژر مغناطیسی آسیب ندیده و با دور نگه داشتن گرد و غبار از پشت ساعت و شارژر، عیب یابی کنید.

علاوه بر این موارد، انجام هارد ریست و به روز رسانی نرم افزار نیز می تواند در بعضی از سناریوها مفید باشد. اگر به نظر می رسد هیچ راه چارهی وجود ندارد، مراجعه به یک دفتر تخصصی تعمیر لوازم دیجیتالی اپل شاید مشکل شما را حل نماید.

منبع: beebom

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 31 خرداد 1403 بروزرسانی: 31 خرداد 1403 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 2301

به "دلیل شارژ نشدن اپل واچ چیست؟ معرفی راه چاره های مهم و کاربردی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلیل شارژ نشدن اپل واچ چیست؟ معرفی راه چاره های مهم و کاربردی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید