سه پژوهشگر دانشگاه خلیچ فارس در میان دو درصد دانشمندان برتر پراستناد جهان

به گزارش مجله ویراپارس، سه پژوهشگر دانشگاه خلیچ فارس در میان دو درصد دانشمندان برتر پراستناد جهان در سال 2021 قرار گرفتند.

سه پژوهشگر دانشگاه خلیچ فارس در میان دو درصد دانشمندان برتر پراستناد جهان

به گزارش گروه استان های خبرنگاران، بر اساس اطلاعات منتشر شده در اکتبر 2021 از سوی پایگاه انتشارات الزویر با درنظر گرفتن شاخص های استنادی استاندارد، سه تن از پژوهشگران دانشگاه خلیج فارس در بین 2 درصد دانشمندان برتر پر استناد جهان قرار گرفتند. پروفسور پرویز ملک زاده استاد گروه مهندسی مکانیک و پروفسور خدابخش نیکنام استاد گروه شیمی و دکتر محمدرضا خسروی دانش آموخته رشته فناوری اطلاعات دانشگاه خلیج فارس از جمله کسانی بودند که در نتایج این پژوهش، معرفی شدند. روش شناسی این اطلاعات در پژوهشی که به رهبری John P. A. Ioannidis استاد شاخص دانشگاه استانفورد اجرا شده در سال های 2019 و 2020 در نشریه معتبر PLOS BIOLOGY منتشر شده است.

در این روش، کل کسانی که در پایگاه اسکوپوس دست کم 5 مقاله نمایه شده دارند شناسایی و بر پایه شاخصی ترکیبی از تعداد استناد، شاخص هرش، تعداد مقالات تک نویسنده و تعداد مقالات نویسنده اول یا آخر پس از کسر خوداستنادی ها، امتیازدهی و مرتب شده اند. همچنین رتبه یکصد هزار دانشمند برتر و دو درصد برتر در 22 شاخه علمی (با 176 زیرشاخه) نیز محاسبه شده است. دانشگاه خلیج فارس حضور سه پژوهشگر این دانشگاه در فهرست محققان برجسته جهان را به این همکاران و خانواده دانشگاه تبریک گفته و آرزوی موفقیت روزافزون برای همه همکاران دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 آذر 1400 بروزرسانی: 21 آذر 1400 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 1872

به "سه پژوهشگر دانشگاه خلیچ فارس در میان دو درصد دانشمندان برتر پراستناد جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سه پژوهشگر دانشگاه خلیچ فارس در میان دو درصد دانشمندان برتر پراستناد جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید