رئیسی: اختلاف نظر در اداره امور کشور طبیعی است، پیگیری موارد اختلافی به دور از حاشیه آفرینی باشد

به گزارش مجله ویراپارس، رئیس جمهور گفت: تفاوت سلیقه و اختلاف نظر در عرصه گسترده اداره امور کشور طبیعی است، اما پیگیری موارد اختلافی باید از مبادی قانونی و حقوقی و به دور از هرگونه حاشیه آفرینی و ارسال پیغام اختلاف باشد.

رئیسی: اختلاف نظر در اداره امور کشور طبیعی است، پیگیری موارد اختلافی به دور از حاشیه آفرینی باشد

به گزارش ایسنا، سید ابراهیم رئیسی بعد از ظهر امروز یکشنبه در جلسه هیئت دولت، با اشاره به حضور ارزشمند و تاریخی اقشار مختلف مردم در جشن بزرگ عید غدیر و تشکر از همه دست اندرکاران برگزاری این جشن و پوشش مناسب رسانه ای آن، این شکوه به یاد ماندنی را نمادی از انسجام ملی حول محور ولایت و بعلاوه جلوه گاه نشاط اجتماعی دانست و بر افزایش بیش از پیش زمینه های بروز و ظهور نشاط اجتماعی در جامعه تاکید نمود.

رئیس جمهور برگزاری مردمی مناسک وحدت بخشی همانند جشن بزرگ عید غدیر را الگوی مناسبی برای مسئولان در همه ارکان حاکمیت دانست و با تاکید بر پرهیز از هر اقدامی که پیغام آن به جامعه، حتی احتمال وجود اختلاف میان قوا باشد، اضافه کرد: تفاوت سلیقه و اختلاف نظر در عرصه گسترده اداره امور کشور طبیعی است، اما پیگیری موارد اختلافی باید از مبادی قانونی و حقوقی و به دور از هرگونه حاشیه آفرینی و ارسال پیغام اختلاف باشد.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش قانون ایجاد و فعالیت بعضی شوراها که نمایندگان آنها از سوی وزرا مشخص می شوند، اما پس از انتصاب، دولت امکان نظارت بر عملکرد آنها را ندارد، دارای اشکال دانست و گفت: این قانون احتیاج به اصلاح دارد، چرا که منطقی نیست فردی به عنوان منصوب دولت در مجموعه ای فعالیت کند، اما دولت و اعضای آن امکان نظارت بر عملکرد او را نداشته باشند.

رئیسی بر ضرورت پاسخگویی سریع، اثرگذار و مستدل دستگاه ها به شبهاتی که در خصوص حوزه های تخصصی دولت مطرح می گردد، تاکید و وزرا را مکلف کرد نسبت به ابهامات مطرح شده در کمترین زمان ممکن پاسخ دهند.

منبع: فرارو
انتشار: 19 تیر 1402 بروزرسانی: 19 تیر 1402 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 2256

به "رئیسی: اختلاف نظر در اداره امور کشور طبیعی است، پیگیری موارد اختلافی به دور از حاشیه آفرینی باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیسی: اختلاف نظر در اداره امور کشور طبیعی است، پیگیری موارد اختلافی به دور از حاشیه آفرینی باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید