خبرهای ضد و نقیض از بازار مسکن

به گزارش مجله ویراپارس، این روزها خبرهایی ضدونقیض از بازار مسکن شنیده می گردد. از طرفی مصطفی قلی خسروی، رئیس اتحادیه مشاوران املاک معتقد است که رشد قیمت مسکن از شاخص تورم عبور ، و از سوی دیگر وزارت راه و شهرسازی ، افزایش قیمت مسکن را 1.6 درصد اعلام نموده است و در این میان بازار مسکن همچنان فارغ از این تحلیل ها، تا حد زیادی بسته به قیمت گذاری سلیقه ای مالکان است.

خبرهای ضد و نقیض از بازار مسکن

جهت دریافت خدمات محوطه سازی ویلاهای کوچک با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین خدمات طراحی و اجرای محوطه سازی و حیاط سازی می‌باشد.

مصطفی قلی خسروی، در گفت و گویی گفت :رشد قیمت مسکن از شاخص تورم عبور نموده است و تفاوتی که بازار مسکن در ماه گذشته نسبت به قبل داشته، این است که همیشه اعلام می شد قیمت مسکن هنوز به شاخص تورم نرسیده، اما الان می بینیم رشد قیمت مسکن از شاخص تورم عبور نموده است.

وی با تأکید بر اینکه هرگونه اظهارنظر در خصوص میزان درصد رشد قیمت مسکن از سوی افراد تأثیرگذار خطرناک است، گفت: مردم و متقاضیان مسکن به خوبی می دانند که اوضاع بازار مسکن هم اکنون چگونه است ، پس اگر هریک از مسئولان اعلام کند رشد قیمت مسکن چند درصد بوده نمی تواند به بخش مسکن یاری کند.

از سوی دیگر به گزارش خبرگزاری مهر، آمار وزارت راه و شهر سازی حاکی است که افزایش قیمت مسکن، فقط 1.6 درصد بوده و تعداد معاملات 5.4 درصد بیشتر شده است.

آمار تحلیلی که دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی درباره بازار مسکن در آبان ماه منتشر نموده است نشان می دهد که در آبان ماه سال جاری ، 14 هزار و 966 واحد مسکونی فروش رفته است که نسبت به مهرماه سال جاری، 5.4 وآبان ماه پارسال 18.1 درصد رشد داشته است.

در عین حال و درارتباط با همین موضوع بعضی از اعضای اتحادیه مشاوران املاک، از کاهش چشمگیر تعداد معاملات در ماه گذشته خبر داده بودند! فارس

منبع: پیام دلتا
انتشار: 17 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 852

به "خبرهای ضد و نقیض از بازار مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرهای ضد و نقیض از بازار مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید