خبرنگاران رسیدگی به پرونده گوهر ناز در قم آغاز شد

به گزارش مجله ویراپارس، قم - خبرنگاران - رسیدگی به پرونده شرکت کیمیا سرخ نشاط آفرین ایرانیان (گوهر ناز) با اتهام اخلال در نظام اقتصادی با وصول مطالبه های حقیقی و حیف و میل کردن پول های مردم پولشویی و کلاهبرداری در دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلاگران در نظام اقتصادی قم آغاز شد.

خبرنگاران رسیدگی به پرونده گوهر ناز در قم آغاز شد

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش یکشنبه شب خبرنگاران از روابط عمومی دادگستری قم معاون دادستان انقلاب اسلامی این استان در نخستین جلسه رسیدگی به اتهام های پفراینده شرکت کیمیا سرخ نشاط آفرین ایرانیان (گوهر ناز) با اشاره به تشکیل پفراینده از یک سال قبل با ورود دستگاه های نظارتی و اطلاعاتی گفت: در این پفراینده متهم با وعده اعطا سودهای 35 تا 45 درصد به جمع آوری مبالغ هنگفتی از مردم کرده است

زارع مولایی افزود: متهم فعالیت های اقتصادی قابل توجهی نداشته که بتواند سودهای وعده داده شده را عملی کند که بدین صورت از طرف دستگاه های اطلاعاتی مشکوک شده و مورد رصد قرار می گیرد.

مولایی با اشاره به فرصت 2 ماهه دادستان به متهم برای تسویه حساب و جذب نکردن سرمایه های جدید افزود:متهم در زمان مشخص شده اقدام به جذب سرمایه های بالای یک میلیارد ریال می کرد و از طریق اصل پول های مردم به پرداخت سود های وعده داده شده اقدام می کرد.

معاون دادستان قم با اشاره به اینکه پس از این اتفاق های پفراینده ای در دادگاه زیر نظر بازپرس شعبه چهار تشکیل شد و از آن زمان فرایند رسیدگی به این پفراینده آغاز می شود.

وی افزود: امروز کیفر خواست و دفاعیات متهم ردیف اول قرائت شد و متهمان به بیان دفاعیات خود اقدام کردند و فردا دفاعیات وکیل متهم ردیف اول ومتهمان وکلا خوانده می شود.

کلاهبرداری از نوع مانورهای پولشویی، صرف عواید و سرمایه های به دست آمده به اموال منقول و غیر منقول اتهام اصلی در این پفراینده است.

این پفراینده یک متهم اصلی و 6 متهم به جرم معاونت در جرم به مبلغ 238 میلیارد و 33 میلیون و 766 هزار تومان دارد./

منبع: ایرنا
انتشار: 24 اسفند 1399 بروزرسانی: 24 اسفند 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 1474

به "خبرنگاران رسیدگی به پرونده گوهر ناز در قم آغاز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رسیدگی به پرونده گوهر ناز در قم آغاز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید