بیانیه باشگاه پرسپولیس در واکنش به حکم کمیته استیناف در پرونده بازیکن گابنی گل گهر

به گزارش مجله ویراپارس، باشگاه پرسپولیس با صدور بیانیه ای نسبت به رأی کمیته استیناف در تأیید رأی کمیته انضباطی در پرونده بازیکن گابنی گل گهر واکنش نشان داد.

بیانیه باشگاه پرسپولیس در واکنش به حکم کمیته استیناف در پرونده بازیکن گابنی گل گهر

به گزارش خبرنگاران، باشگاه پرسپولیس بیانیه ای به این توضیح صادر کرد: آن گونه که پیش از این نیز به استناد مقررات موجود اعلام کردیم برخلاف آن چه در این مدت سعی در القای آن به افکار عمومی فوتبال و رسانه ها وجود داشت، ماجرای پرونده بازیکن گابنی با توجه به تأثیر آن بر دیگر تیم ها، موضوعی نبود که پرسپولیس و دیگر باشگاه ها اجازه ورود و بحث به آن را نداشته باشند و اکنون نیز چنین است.

رأی تایید شد و با فضایی که بر فوتبال ایران حاکم است، انتظاری غیر از این نمی رفت. انتظار نداشتیم به مباحث قانونی که برخی کارشناسان هم مطرح کردند نیز توجه خاصی شود. پرسپولیس 5 دوره پیاپی قهرمان لیگ برتر شده است و این مسئله فشارهای زیادی را به بخش های بسیاری از فوتبال و خارج از فوتبال وارد می سازد. احساسات طرفداران پرسپولیس از مشاهده آن چه می بینند و تناقض های بسیار در آن به ویژه با تصمیم های متفاوت در موارد مشابه، قابل درک است، به باشگاهی اجازه استفاده از بازیکنی داده و اسنادش تأیید می شود اما در ادامه ناگهان بازی های خاص که به خاتمه می رسد ورق برمی شود و هیچ کس، نه آن چه رخ داده است و نه خسارت وارده به باشگاه هایی که بی هیچ تقصیری تنبیه و متضرر شده اند را گردن نمی گیرد.

باشگاه های متعددی از این ماجرا متضرر شده اند و پرسپولیس در میان آن ها واقع شده است، در این میان، قیاس بچه گانه ای است بین احکامی که به علت تمرّد و فرار تیم ها از حضور در زمین مسابقه صادر می شود و در تمام جهان یکسان است، با آن چه در پرونده باشگاه گل گهر شاهدش بوده ایم و با کلی تحلیل و تفسیر به این نقطه رسید.

در این میان برای این باشگاه و طرفداران فوتبال سؤالاتی وجود دارد که به آن ها پاسخ قانع نماینده ای داده نمی شود، مثلاً این که اگر این حکم عین عدالت و قانون است، پس چرا در ادوار گذشته لیگ باشگاه هایی که به رغم محرومیت بین المللی قطعی، از بازیکن غیرمجاز استفاده نمودند مستوجب چنین حکمی نشدند! همگان هم در جریان این موضوع هستند ولی به یک باره همه چیز تغییر نموده است، همین موارد است که هر ناظر بی طرفی را به نتایج روشنی می رساند و حالا دو باشگاهی که قبل از این ها به علت عدم حضور در زمین، قانونی بازنده شدند یا امتیاز از دست داده بودند، این گونه برنده می شوند و امتیاز می گیرند و جدول رقابت ها و کورس قهرمانی آن ها دستخوش اتفاقاتی می شود که در زمین فوتبال رقم نخورد.

سؤال دیگر این است که؛ باشگاه پرسپولیس که در این ماجرا نقشی نداشت چرا باید متضرر شود؟ مسئول جبران خسارتی که شاید قابل محاسبه نباشد کیست؟ مسئله بین باشگاه های دیگر بود پس چرا ما باید تاوان بدهیم؟ به خاطر این که پنج دوره پیاپی قهرمان شدیم و با تمام مصائبی که برای ما رقم می خورد ناپرهیزانه در پی قهرمانی دیگری هستیم؟

حرف و سخن بسیار است ولی طرفداران حتماً به خوبی درک می نمایند که دست پرسپولیس زیر ساطور است، خود را بیش از این خسته نکنیم شاید بهتر باشد، پس روی سخن را به سمت طرفداران می چرخانیم، شما طرفداران خوب می دانید چه اتفاقاتی جریان دارد، حالا باید تصمیم بگیرید با چه انرژی و توانی از تیم محبوب تان و بازیکنان و مربیان آن پشتیبانی کنید و به آن ها برای پیروزی در این رقابت ها انگیزه و انرژی بدهید. بازیکنان و مربیان پرسپولیس هم خیلی خوب می دانند که عده ای ناکامی آن ها را می خواهند، پس باید با قدرت برگردیم حتی اگر از آسمان سنگ ببارد.

مسئله دیگر اینکه نهادهای رسمی و مسئول که این خسارت را به پرسپولیس زدند به چه جایی پاسخ می دهند. نهادهای ذی ربط که صاحب نقش بودند و اشتباه شان این شرایط را ایجاد کرد کجای این احکام مؤاخذه و مسئول جبران خسارت شدند. تکلیف ای میل های جعلی که پلیس فتا شناسایی کرد و منشأ آن چه شد؟ طرح ریزی توطئه با کدام مستند رد شد؟ طرفداران پرسپولیس منتظر پاسخ این سؤالات هستند.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 اسفند 1400 بروزرسانی: 17 اسفند 1400 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 1970

به "بیانیه باشگاه پرسپولیس در واکنش به حکم کمیته استیناف در پرونده بازیکن گابنی گل گهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه باشگاه پرسپولیس در واکنش به حکم کمیته استیناف در پرونده بازیکن گابنی گل گهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید