بنیاد مستضعفان در سیستان و بلوچستان زیتون می کارد

به گزارش مجله ویراپارس، رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی گفت: بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی برنامه دارد سالی 1000 هکتار مزرعه کشت زیتون در کشور ایجاد کند که در سیستان و بلوچستان نیز به زودی با توجه به ظرفیت موجود در این راستا ورود خواهد نمود.

بنیاد مستضعفان در سیستان و بلوچستان زیتون می کارد

به گزارش مجله ویراپارس، محمد سعیدی کیا در سفر به شهرستان زهک اضافه کرد: بنیاد مستضعفان با تکیه بر ظرفیت مردمی و مشارکت و حضور جدی مردم کوشش دارد شهرستان های محروم کشور را به صورت الگو آباد کند. ورود بنیاد مستضعفان به بحث محرومیت زدایی با تاکید رهبر معظم انقلاب صورت گرفت و شهرستان قلعه گنج سه سال پیش به عنوان یک پایلوت در این راستا انتخاب شد که خوشبختانه تاکنون اقدامات خوبی با مشارکت مردم در راستای بهبود معیشت مردم آن اجرا شده است.

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی اضافه کرد: بنیاد مستضعفان در شهرستان هایی که جهت الگوی پیشرفت و آبادانی انتخاب نموده زمینه حضور مردم در آبادانی را فراهم می نماید و در این راستا دو مشاور، یکی برای تهیه طرح جامع آبادانی شهرستان با مشارکت مردم و یکی برای توانمندسازی مردم انتخاب می گردد.

سعیدی کیا با تاکید بر اینکه پایگاه اصلی کار با مردم در طرح پیشرفت و آبادانی، بنیاد مساجد است، گفت: مردم در این طرح روش یافتن مسائل، ارائه راه چاره برای حل آنها و عملیاتی کردن ایده ها در راستای بهبود معیشت را آموزش می بینند و خودشان معیشت روستاهای خود را بهبود می بخشند. در حال حاضر 15 میلیارد تومان وام روستایی برای طرح های اشتغالزایی شهرستان زهک در نظر گرفته شده که در صورت جذب آن مجدد 15 میلیارد دیگر تخصیص پیدا می نماید.

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی گفت: بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در ارائه خدمات به مردم شیعه و سنی هیچ تفاوتی قائل نمی گردد و خوشبختانه در این راستا اتحاد خوبی میان مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان برقرار است که زمینه را برای حضور بنیاد تصحیل نموده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 112

به "بنیاد مستضعفان در سیستان و بلوچستان زیتون می کارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بنیاد مستضعفان در سیستان و بلوچستان زیتون می کارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید