100 میلیون هم بدهید هیچ تخت خالی برای بیماران کرونایی نیست

به گزارش مجله ویراپارس، خبرنگاران : رئیس بخش عفونی بیمارستان امام خمینی(ره) گفت: بیمارستان های دولتی واقعا جا ندارند، بیماران کرونا حتی با داشتن 100 میلیون تومان پول برای بستری در بیمارستان خصوصی جا پیدا نمی نمایند.

100 میلیون هم بدهید هیچ تخت خالی برای بیماران کرونایی نیست

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، حمید عمادی روز یکشنبه اضافه کرد: تعداد بیماران کرونا بسیار زیاد است، همواره تعداد زیادی بیماران پشت نوبت برای بستری داریم، نه تنها همه آی سی یوها پر است بلکه تحت عادی بستری خالی هم نداریم، نمی توانیم در بیمارستانهای دولتی پاسخگوی مردم باشیم و واقعا داریم فلج می شویم.

متخصص بیماری های عفونی ادامه داد: دو هفته تعطیلی فقط می تواند مقداری شدت بار بیمارستانها را کم کند، به هیچ وجه در این دو هفته مشکل کرونا تمام نمی گردد، فقط شاید یک مقدار فشار کار بیمارستانها کم گردد، قطعا در این مدت هم امکان اینکه همه جا را ببندند نیست.

وی گفت: تعطیلی کامل مزایا و عوارضی دارد که باید جامعه شناسان، روانشناسان و اقتصاددانها آنالیز نمایند اما کادر پزشکی واقعا خسته شده اند و بیمارستانها هم دیگر توان پذیرش ندارند.

عمادی اضافه کرد: بیمارستانهای دولتی کاملا پر است، بیمارستانهای خصوصی هم فقط برای کسانی است که واقعا پول دارند و فقط بیمارانی که پول دارند می توانند به بخش خصوصی بروند و از خدمات بیمارستانهای خصوصی استفاده نمایند. باید حداقل 100 میلیون تومان پول داشته باشند البته اکنون شرایط طوری شده که بیماران زیادی با 100 میلیون تومان پول در جیب هم در بیمارستان خصوصی جا پیدا نمی نمایند.

رئیس بخش عفونی بیمارستان امام خمینی(ره) گفت: در رسیدن به این شرایط همه مقصر هستند، هم مردم و هم مسئولان، اصول بهداشتی جدی گرفته نشده و البته در حوزه بهداشت و پیشگیری کارهای خیلی بیشتری باید انجام گردد، بعضی مسئولان تقصیر را به گردن مردم می اندازند و می گویند مردم رعایت نمی نمایند، مردم هم مسئولان را مقصر می دانند و می گویند با متخلفان باید برخورد گردد اما واقعیت این است که همه مقصر هستیم.

وی اضافه کرد: یک مشکل اساسی هم این است تعداد تخت بیمارستانی کشور به نسبت جمعیت در کشور بسیار کم است و در سالهای گذشته اقدام کافی برای افزایش سرانه تخت بیمارستانی انجام نشده و امروز آثار این کمبود را در بحران کرونا بیشتر احساس می کنیم.

عمادی گفت: در این شرایط معلوم است که بیمارستانها نمی توانند پاسخگو باشند و البته میزان مرگ و میر هم نسبت به مبتلایان در ایران خیلی بالاست یک مقدار به خاطر این است که به میزان لازم تست انجام نشده و یک مقدار هم به این خاطر است که امکانات و تخت بیمارستانی کافی نداریم.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 3 دی 1399 بروزرسانی: 3 دی 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 1319

به "100 میلیون هم بدهید هیچ تخت خالی برای بیماران کرونایی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "100 میلیون هم بدهید هیچ تخت خالی برای بیماران کرونایی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید