کنعانی زادگان: خوشحالم منتقدانم جواب خود را گرفتند، قضاوت در خصوص شرایطم در پرسپولیس زود است

به گزارش مجله ویراپارس، محمد حسین کنعانی زادگان، مدافع ملی پوش پرسپولیس از اینکه به زعم او منتقدانش پاسخ نقدها خود را با عملکرد وی در تیم ملی گرفته اند، ابراز خرسندی کرد.

کنعانی زادگان: خوشحالم منتقدانم جواب خود را گرفتند، قضاوت در خصوص شرایطم در پرسپولیس زود است

به گزارش خبرنگار ورزشی مجله ویراپارس، محمد حسین کنعانی زادگان همچنان در تیم ملی به عنوان بازیکن ثابت به میدان می رود در حالی که پیش از این از کارلوس کی روش انتقاد می شد که چرا به این بازیکن به طور ثابت بازی می دهد. با این حال در دو هفته ای که از لیگ سپری شده است کنعانی زادگان در پرسپولیس هنوز فرصت بازی را پیدا ننموده است. این بازیکن در گفت وگو با خبرنگار مجله ویراپارس به سؤالات مطرح شده پاسخ داد که مشروح آن در زیر می آید:

مجله ویراپارس: بازی با هنگ کنگ چطور بود؟

خوشبختانه تیم ملی روند خوبی که در پیش گرفته است را ادامه می دهد و این بازی را هم توانستیم با یک نمایش خوب به اتمام برسانیم. با تصمیم کادرفنی چند روزی زودتر راهی هنگ کنگ شدیم تا با شرایط خاص جوی آنجا آشنا شویم. روز بازی هم واقعاً شرایط هنگ کنگ خاص بود و تماشاگران زیادی هم در استادیوم حضور داشتند، اما ما خیلی خوب و منطقی بازی کردیم و در نهایت به آنچه می خواستیم، رسیدیم. برای ما بازیکنان بازی محبت آمیز و رسمی تفاوتی ندارد و در هر بازی تیم ملی نهایت کوشش مان را می کنیم تا بهترین عملکرد را داشته باشیم.

مجله ویراپارس: هنگ کنگی ها خیلی دفاعی بازی می کردند، این مسئله کار شما را سخت تر نکرد؟

به هرحال ایران در حال حاضر یکی از تیم های آسیاست و تیمی مثل هنگ کنگ چاره ای نداشت جز اینکه بخواهد اتوبوسی دفاع کند. آنها اگر می خواستند باز بازی نمایند، قطعاً خیلی بیشتر از اینها گل می خوردند. نباید فراموش کنید حریف چهار پنج بازیکن خارجی خوب هم در ترکیبش داشت و تیم دست و پا بسته ای نبود. خوشبختانه کادرفنی تیم ملی تاکتیک مناسبی را برای این بازی اتخاذ نموده بود و به آنچه می خواستیم، رسیدیم.

مجله ویراپارس: کار کردن با ویلموتس چطور است؟

احتیاج به گفتن من نیست که ویلموتس مربی بزرگی است و این را کارنامه اش نشان می دهد. ایمان دارم که تیم ملی با او روز های خوبی را خواهد داشت و به روندی که در پیش گرفته است، ادامه می دهد.

مجله ویراپارس: زمانی از کارلوس کی روش انتقاد می شد که چرا کنعانی زادگان را فیکس بازی می دهد، اما حالا می بینیم ویلموتس هم همین تصمیم را در خصوص تو می گیرد.

همواره گفته ام که باید به نظر مربیان احترام گذاشت، مخصوصاً مربیان بزرگی چون کی روش و ویلموتس که ثابت شده هستند. پیش از این کی روش به فوتبال من اعتقاد داشت و به این مسئله افتخار نموده و با جان و دل برای تیم ملی بازی می کردم. الان هم ویلموتس بعد از بازی خوبی که مقابل کره جنوبی انجام دادم به طور ثابت از من استفاده می نماید که برای من خیلی ارزش دارد. مطمئناً اگر هم ثابت بازی نکنم دلم با تیم است و برای پیروزیت تیم ملی دعا می کنم. همه ما سرباز تیم ملی هستیم و باید ارزش پیراهنی را که بر تن داریم، بدانیم. تمام فکر و ذهنم این است که صندلی خود در تیم ملی را حفظ کنم. خوشحالم از اینکه منتقدان جواب خود را گرفته اند و ویلموتس فوتبالم را می پسندد. فکر کنم به خیلی ها ثابت شد که سرمربی تیم ملی اگر تصمیمی می گیرد به خاطر پیروزیت تیمش است و نباید تصمیماتش را شخصی دانست.

مجله ویراپارس: اینکه بعضی تفکرات کی روش و ویلموتس را مقایسه می نمایند و اعتقاد دارند سبک یکی کاملاً دفاعی و دیگری که ویلموتس باشد کاملاً تهاجمی است را می پسندی؟

هر مربی تفکرات و سبک خودش را دارد. کی روش اعتقاد زیادی داشت به کاینکه تیم ملی باید سازماندهی دفاعی خیلی قوی داشته باشد و برعکس ویلموتس بازی تهاجمی را می پسندد. هر دو تفکر قابل احترام است. فکر کنم در بازی های اخیر تیم ملی نشان دادیم که تیمی تهاجمی تر شده ایم و خداراشکر که در کارهای دفاعی هم پیروز بوده ایم.

مجله ویراپارس: مدافع ثابت تیم ملی در تیم باشگاهی اش نیمکت نشین است، این عجیب نیست؟

خیلی مایل نیستم در این مورد حرف بزنم، چون نمی خواهم خدا نانموده حاشیه ای برای خودم و یا پرسپولیس درست گردد. هر مربی تفکرات خاص خودش را دارد و قطعاً کالدرون هم به دنبال پیروزیت و سربلندی تیمش است. هنور دو هفته از لیگ سپری شده است و نباید به این زودی قضاوت کرد. من به عنوان یک بازیکن حرفه ای به هر تصمیمی که سرمربی ام بگیرد احترام می گذارم. شرایط پرسپولیس را می دانستم که به این تیم آمدم و الان هم اصلاً از اوضاعم در تیم ناراحت نیستم. بازی های زیادی باقی مانده است و هر زمان کالدرون تشخیص بدهد به میدان می روم و بهترین عملکرد را خواهم داشت.

مجله ویراپارس: نیمکت نشینی در تیم ملی باعث نخواهد شد، از تیم ملی خط بخوری؟ ویلموتس در این مورد هشداری به تو نداد؟

نه، سرمربی تیم ملی چیزی به من نگفت و او خودش در بازی با کره جنوبی شناخت لازم را از من پیدا کرد. همان طور که گفتم مربیگری سلیقه ای است. شاید در زمان های مختلف بازیکنان زیادی بودند که در تیم ملی ثابت بازی می کردند، اما در باشگاه شان شرایط مناسبی نداشتند و یا برعکس. در خصوص خودم هم تأکید دارم که برای قضاوت کردن زود است و بعد از دو هفته از شروع لیگ نمی گردد گفت من بازیکن نیمکت نشین پرسپولیس هستم.

مجله ویراپارس: کار کردن با کالدرون خوب است؟

کالدرون از روز اولی که آمد با زود آمدن و دیر رفتن هایش سر تمرین نشان داد که آمده است کار کند. او مربی پرکوشش و باانگیزه ای است که این روحیه خود را به خوبی به شاگردانش انتقال می دهد. اعتقاد من است که کالدرون می تواند یاری زیادی به پرسپولیس کند و آینده روشنی در انتظار تیم مان است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 مهر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 335

به "کنعانی زادگان: خوشحالم منتقدانم جواب خود را گرفتند، قضاوت در خصوص شرایطم در پرسپولیس زود است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنعانی زادگان: خوشحالم منتقدانم جواب خود را گرفتند، قضاوت در خصوص شرایطم در پرسپولیس زود است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید