پیشنهاد سائرون برای برون رفت از بحران نخست وزیری عراق

به گزارش مجله ویراپارس، ائتلاف سائرون برای برون رفت از بحران تشکیل دولت در عراق پیشنهادی را مطرح نموده که مربوط به برگزاری همه پرسی مردمی درخصوص نامزدهای نخست وزیری عراق است.

پیشنهاد سائرون برای برون رفت از بحران نخست وزیری عراق

به گزارش مجله ویراپارس، به نقل از سایت شبکه الجزیره، چند ساعت بعد از مخالفت برهم صالح، رئیس جمهوری عراق با مکلف کردن اسعد العیدانی، استاندار بصره برای تشکیل کابینه و ارائه استعفانامه اش به مجلس فراکسیون مجلسی سائرون (54 نماینده) که جریان صدر هسته اصلی آن را تشکیل می دهد خواهان برگزاری همه پرسی مردمی قبل از انتها امسال میلادی بر سر سه نامزد نخست وزیری شد.

در این راستا یک منبع نزدیک به مقتدی صدر نام این سه نامزد را مصطفی الکاظمی رئیس سازمان اطلاعات، قاضی رحیم العکیلی و قائق الشیخ علی، نماینده سابق اظهار داشت.

در اشاره به مخالفت صالح با معرفی نامزد ائتلاف البناء (سازندگی) برای تشکیل دولت آینده فراکسیون مذکور از آنچه آن را موضع ملی و مسؤولانه رئیس جمهوری در قبال بحران کشور خواند، تقدیر کرد.

فراکسیون سائرون همچنان این گونه ادامه داد که موضعش همسو با ملت است و ملت را فراکسیون اکثریت و منبع قانونی تمام قوه ها می داند.

برهم صالح روز پنج شنبه ضمن مخالفت با معرفی نامزد ائتلاف البناء برای تشکیل کابینه آینده عراق استعفای خود را روی میز مجلس گذاشت.

یک منبع در دفتر رئیس مجلس عراق نیز به الجزیره گفت، هیئت رئیسه مجلس استعفانامه رئیس جمهوری را دریافت نموده و ظرف دو روز آینده به نحوه تعامل با آن خواهد پرداخت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 681

به "پیشنهاد سائرون برای برون رفت از بحران نخست وزیری عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد سائرون برای برون رفت از بحران نخست وزیری عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید