واکنش کمیته ملی المپیک به حذف جودو از فهرست جلسات CAS

به گزارش مجله ویراپارس، طبق آنچه مسئولان ورزش ایران در کمیته ملی المپیک و فدراسیون جودو بارها به آن تاکید نموده اند، مقرر شده دادگاه عالی ورزش 26 شهریورماه جلسه رسیدگی به پرونده تعلیق جودو ایران را تشکیل دهد تا پس از آنالیز های لازم، رای نهایی در این زمینه صادر گردد.

واکنش کمیته ملی المپیک به حذف جودو از فهرست جلسات CAS

قرار است نمایندگان ورزش ایران شامل محمدرضا داورزنی معاون وقت وزارت ورزش در زمان اعلام تعلیق جودو، نصرالله سجادی به نمایندگی از کمیته ملی المپیک، آرش میراسماعیلی رئیس فدراسیون جودو و وکیل پرونده ایران سه روز پیش از تاریخ مقرر CAS راهی سوئیس شوند تا در جلسه شرکت داشته باشند.

در این زمینه حتی دو هفته پیش در نشستی که با حضور مهدی علی نژاد معاون وزیر ورزش برگزار گردید و چهار ساعت هم به طول انجامید، لایحه پایانی در دفاع از جودو ایران با اعمال نظرات وزارت ورزش نهایی و آماده ارسال به لوزان شد.

همه اینها در حالی است که در فهرست برنامه ها و جلسات پیش روی دادگاه عالی ورزش، هیچ نشانی از دادگاه مربوطه برای رسیدگی به پرونده جودو ایران دیده نمی گردد. در این فهرست که چند روز پیش توسط CAS اطلاع رسانی شده، زمان مقرر برای حدود 60 جلسه از ماه جولای تا نوامبر (آبان ماه) با ذکر موضوع جلسه اعلام شده است بدون اینکه زمانی به ایران و پرونده دردسرساز جودو کشورمان اختصاص داده شده باشد.

فرید فتاحیان مسئول امور بین الملل کمیته ملی المپیک در واکنش به این موضوع که با عنوان فهرست جلسات CAS منتشر شد/ نه اسمی از جودو است و نه پرسپولیس و برانکو توسط مجله ویراپارس اطلاع رسانی شد، تاکید نمود که دادگاه عالی ورزش بعد از معین تاریخ رسیدگی به پرونده جودو و اعلام رسمی آن به ایران، مکاتبه دیگری در رابطه با این تاریخ و جابه جایی آن با کمیته ملی المپیک نداشته است.

وی در مصاحبه بامجله ویراپارس گفت: دادگاه عالی ورزش در ایمیلی به کمیته ملی المپیک 16 سپتامبر یعنی 26 شهریورماه را به عنوان زمان رسیدگی به پرونده جودو ایران و تعلیق آن معین نموده است. کمیته ملی المپیک هم بر اساس این تاریخ تمام اقدامات لازم برای اعزام نمایندگان ورزش ایران به لوزان و حضور در جلسه فوق را انجام داده است.

فتاحیان در خصوص دلیلِ عدم اشاره به نام ایران و پرونده جودو کشورمان در فهرست جلسات پیش روی دادگاه عالی ورزش تاکید نمود: از این موضوع بی اطلاعیم، تا به امروز نامه ای مبنی بر لغو برگزاری جلسه جودو ایران در تاریخ مقرر برای مان ارسال نشده است. بنابراین مبنای ما برای پیگیری کارها همان 16 سپتامبر خواهد بود.

مسئول امور بین الملل کمیته ملی المپیک در واکنش به این موضوع که دو ماه تا زمان مقرر CAS برای تشکیل جلسه رسیدگی به پرونده جودو ایران باقی مانده است. آیا اقدامات لازم برای اعزام، مانند اخذ ویزا اجرا شده است؟، گفت: البته هنوز دعوت نامه لازم از سوی دادگاه عالی ورزش به کمیته ملی المپیک ارسال نشده تا بر مبنای آن برای اخذ ویزا اقدام گردد.

وی اضافه کرد: برای ایرانی ها که فرایند صدور ویزای آنها نسبت به دیگر کشورها زمان بر است، 15 تا 20 روز کاری ضروری است. بنابراین فعلا برای ارسال دعوت نامه زود است. این دعوت نامه به کمیته ملی المپیک ارسال نشده اما اینکه برای فدراسیون جودو ارسال شده یا نه را نمی دانم. CAS مکاتبات خود را با هر دو ایمیلی که از فدراسیون جودو و کمیته المپیک در اختیار دارد، انجام می دهد.

در هر صورت در فهرست جلسات دادگاه عالی ورزش که تا آبان ماه معین شده است، جلسه رسیدگی به پرونده جودو ایران جایی ندارد. امکان دارد CAS این جلسه را منتفی نموده باشد و به زودی هم به کمیته ملی المپیک ایران اطلاع رسانی کند؟، فتاحیان در واکنش به این پرسش مجله ویراپارس گفت: بعید هم نیست به خاطر شیوع کرونا و تاثیری که روی پروازها گذاشته، این اتفاق بیفتد. فعلا خیلی از پروازها از ایران منتفی شده است. شاید به خاطر این موضوع چنین تصمیمی گرفته گردد.

وی ادامه داد: احتمالا کشورهایی که رسیدگی به پرونده آنها در فهرست جلسات دادگاه عالی ورزش واقع شده است، فعلا مسئله ای از این بابت ندارند. نمایندگان ایران برای حضور در سوئیس باید به وسیله امارات یا قطر پرواز داشته باشند که فعلا خطوط هوایی مسدود است. بازهم تاکید می کنم که تا به امروز نامه ای مبنی بر لغو جلسه به دست مان نرسیده است.

فتاحیان توضیح داد: دادگاه عالی ورزش ضمن معین کردن تاریخ 16 سپتامبر برای رسیدگی به پرونده جودو ایران، دستور جلسه و جزئیات آن را هم معین نموده است. نمی دانیم چرا این جلسه در فهرست جلسات پیش روی این دادگاه نیست.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 1099

به "واکنش کمیته ملی المپیک به حذف جودو از فهرست جلسات CAS" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش کمیته ملی المپیک به حذف جودو از فهرست جلسات CAS"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید