واکنش عملیات مشترک عراق به حمله به پایگاه های آمریکا

به گزارش مجله ویراپارس، فرمانده عملیات مشترک عراق ضمن هشدار درباره پیامدهای حمله به نیروهای ائتلاف آمریکایی، تأکید کرد که با هرگونه حمله به اردوگاه ها و پایگاه های نظامی مقابله خواهد نمود.

واکنش عملیات مشترک عراق به حمله به پایگاه های آمریکا

به گزارش گروه بین الملل مجله ویراپارس به نقل از السومریه نیوز، در پی حمله راکتی چهارشنبه شب به پایگاه نظامی التاجی در شمال بغداد که محل استقرار نیروهای ائتلاف مدعی مبارزه با داعش است، فرماندهی عملیات مشترک عراق در بیانیه ای گفت، عادل عبدالمهدی نخست وزیر پیشبرد امور عراق درباره پیامدهای حمله به نیروهای ائتلاف هشدار داده تحقیق درباره این مسئله و شناسایی هویت مهاجمان را خواهان شده است.

فرماندهی عملیات مشترک عراق تأکید کرد که در نتیجه حمله راکتی به پایگاه التاجی واقع در 30 کیلومتری شمال شهر بغداد، 3 نفر از نیروهای ائتلاف کشته و شماری زخمی شده اند.

در این بیانیه آمده است: این حمله یک چالش امنیتی بسیار خطرناک و یک اقدام خصمانه و خطرناک به شمار می آید، لذا عادل عبدالمهدی دستور انجام تحقیقات فوری برای شناسایی عاملان این حمله راکتی را داده است؛ مهاجمان وابسته به هر طرفی که باشند، تحت تعقیب قرار می گیرند و تحویل نهاد قضایی کشور می شوند.

فرماندهی عملیات مشترک عراق در ادامه تاکید نمود که تدابیر قاطعی اتخاذ نموده و با هرگونه حمله به اردوگاه ها و پایگاه های نظامی مقابله خواهد نمود.

این بیانیه در عین حال تأکید نموده است که تصمیم دولت و مجلس عراق مبنی بر عقب نشینی نیروهای خارجی، به صورت رسمی به ائتلاف ابلاغ شده و مذاکراتی جدی در این زمینه در جریان است و چنین اقداماتی تنها مانع از کوشش های جاری می گردد و اوضاع را در کشور پیچیده می نماید.

محمد الحلبوسی رئیس مجلس عراق نیز به این حمله واکنش نشان داده و از نخست وزیر پیشبرد امور خواسته است تا تصمیماتی قاطع برای حمایت از پایگا های نظامی که نیروهای ائتلاف در آن حضور دارند، اتخاذ کند.

برهم صالح رئیس جمهوری عراق نیز ضمن محکوم کردن حمله به پایگاه التاجی، خواهان تحقیق درباره عوامل این حمله شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 833

به "واکنش عملیات مشترک عراق به حمله به پایگاه های آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش عملیات مشترک عراق به حمله به پایگاه های آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید