منطقه یک رکورددار بیشترین درخواست برای مجوز برج باغ

به گزارش مجله ویراپارس، زهرا صدراعظم نوری رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران در جلسه صبح امروز، نظر این کمیسیون را درباره استفساریه شهرداری تهران درباره چگونگی اقدام برای املاک باغاتی که نسبت به ارائه نقشه و پرداخت عوارض صدور پروانه قرائت کرد.

منطقه یک رکورددار بیشترین درخواست برای مجوز برج باغ

وی ادامه داد: دو کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری و معماری و شهرسازی به جمع بندی رسیدند که مطلوب آنها نیست. به نظر ما باید طبق مصوبه خانه باغ، کم ترین بارگذاری در باغات صورت گیرد اما از آنجایی که قبل از لغو مصوبه موسوم به برج باغ، پرداخت هایی اجرا شده و حق و حقوقی در میان است باید درباره صدور پروانه ساخت در چند باغ علی رغم میل باطنی تصمیم گیری کنیم.

نوری با اشاره به 62 پروانه باغی که باید راجع به آنها تصمیم گیری شود، اضافه کرد: بیش ترین پروانه و فراوانی باغ در منطقه 1 با 37 باغ است. به ترتیب در منطقه دو، 8 باغ، منطقه سه، 3 باغ، منطقه چهار، 7 باغ، منطقه پنج، 6 باغ، منطقه شش، 1 باغ، منطقه هفت، 1 باغ، منطقه هشت، 1 باغ، منطقه 11، سه باغ، منطقه 20، 1 باغ، منطقه 21، 2 باغ، منطقه 22، 4 طبقه و جمعاً درباره 62 باغ باید تصمیم گیری شود.

این عضو شورای شهر تهران گفت: نظر شورای پنجم همان مصوبه ای است که قبل از بودجه تحت عنوان خانه باغ به تصویب رسید. اما باید این وضعیت را مدیریت کنیم. همه این 62 باغ که به ارزش 170 میلیارد تومان هستند، قبل از لغو مصوبه برج باغ عوارضشان را به طور کامل پرداخت کردند، کارشان سیستمی بوده و از طریق سامانه اجرا شده است.

وی با اشاره به استفساریه شهردار تهران گفت: حدود 239 پرونده هیچکدام از شرایط مورد نظر ما را ندارند که بخواهیم مجوز بدهیم. برای مثال یا پرداختشان سیستمی نبوده و یا بعد از لغو و ابلاغ توقف ساخت وساز در باغات بوده است. ما باید این موضوع را مدیریت کنیم تا هم مردم بدانند که به امورشان رسیدگی می شود و هم به صیانت و حفاظت از باغات توجه کرده باشیم. تمام این تصمیم گیری ها بر مبنای ساعت ها کار کارشناسی بوده و همه جنبه ها در نظر گرفته شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 163

به "منطقه یک رکورددار بیشترین درخواست برای مجوز برج باغ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منطقه یک رکورددار بیشترین درخواست برای مجوز برج باغ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید