مالزی سفیر آمریکا را فراخواند

به گزارش مجله ویراپارس، خبرنگاران: وزارت خارجه مالزی سفیر آمریکا را پس از اظهاراتش در مورد زیر سئوال بردن تصمیم دولت مالزی در تقویت قانون مقابله با اغتشاش و فتنه فراخواند.

مالزی سفیر آمریکا را فراخواند

با تور مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، احضار سفیر آمریکا از سوی دولت مالزی به خاطر اظهارات انتقاد آمیز در مورد قانون ضد اغتشاش و ناآرامی در حالی است که منتقدان این قانون بر این باورند که قانون مقابله با اغتشاش و ناآرامی با هدف سرکوب مخالفان دولت تصویب شده است. این در حالی است که دولت مالزی پیش از این قول داده بود تا این قانون را لغو کند.

وزارت خارجه مالزی با انتشار بیانیه ای اعلام نموده است که ژوزف وای یون سفیر آمریکا در مالزی روز گذشته فراخوانده شده تا موضع واشنگتن در قبال اظهاراتش در یک مصاحبه را به طور شفاف اعلام کند.

وزارت خارجه مالزی از آمریکا خواسته است تا به امور داخلی این کشور احترام گذاشته و اجازه دهد تا فضای امنیت و صلح و ثبات در مالزی برقرار گردد.

قانون اغتشاش 1948 میلادی یادگاری از دوران استعمار بریتانیا است. این قانون هرگونه سخنرانی با هدف ایجاد اغتشاش و فتنه را جرم می داند.

گروه های حقوق بشر و وکلای حقوقی بر این باورند که این قانون مانع از آزادی بیان در مالزی خواهد شد. نجیب رزاق نخست وزیر مالزی در سال 2012 میلادی قول داده بود تا اجرای این قانون را لغو کند. ولی وی ماه گذشته با تغییر موضع خود از اجرای این قانون حمایت نموده است.

سفیر آمریکا ضمن انتقاد از دولت مالزی گفته است که آمریکا کمی گیج شده است زمانی که دولت مالزی اعلام نموده این قانون را نه تنها لغو ننموده بلکه اجرای آن را تقویت خواهد نمود.

ع

منبع: تسنیم
انتشار: 16 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 431

به "مالزی سفیر آمریکا را فراخواند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مالزی سفیر آمریکا را فراخواند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید