فیلیپین آمریکا را به لغو قرارداد نظامی تهدید کرد

به گزارش مجله ویراپارس، رئیس جمهور فیلیپین گفت اگر آمریکایی ها برای یکی از سناتورهای این کشور ویزا صادر نکنند، قرارداد همکاری نظامی میان مانیل و واشنگتن را لغو می نماید.

فیلیپین آمریکا را به لغو قرارداد نظامی تهدید کرد

برای دیدن زباترین کشور جنوبی شرقی آسیا با تور فیلیپین همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رودریگو دوترته رئیس جمهور فیلیپین روز پنجشنبه آمریکا را به لغو قرارداد همکاری نظامی تهدید کرد.

به نوشته خبرگزاری رویترز، دوترته پس از آن این تهدید را اظهار داشت که آمریکا از صدور ویزا برای رونالدو دلاروزا رئیس سابق پلیس و سناتور فعلی فیلیپین، سرباز زد.

دلاروزا گفته است سفارت آمریکا در مانیل هیچ توضیحی در این باره ارائه نکرده است اما گمان می رود علت آن ادعایی مبنی بر کشته شدن فراقضایی شماری از قاچاقچیان، حین مبارزه گسترده این کشور با فروش و مصرف مواد مخدر باشد.

دوترته خطاب به آمریکا گفت: اگر این مسئله را اصلاح نکنید، اول، پایگاه هایتان را تعظیل و توافق نظامی (VFA) را لغو می کنم.

وی اضافه نمود: از حالا به مدت یک ماه به آمریکا فرصت می دهم.

قرارداد نظامی آمریکا و فیلیپین که در سال 1998 امضا شده است، به هزاران نیروی آمریکایی اجازه می دهد تمرینات و رزمایش های خود را در فیلیپین انجام دهند.

در تقابلی دیگر میان این دو کشور، ماه گذشته فیلیپین مانع از ورود دو سناتور آمریکایی به این کشور شد. علت این اقدام ارائه طرحی به کنگره از طرف این دو سناتور برای جلوگیری از ورود لیلا دلیما وزیر دادگستری سابق فیلیپین و بستگانش به آمریکا بود.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 642

به "فیلیپین آمریکا را به لغو قرارداد نظامی تهدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلیپین آمریکا را به لغو قرارداد نظامی تهدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید