رییس جمهوری چین: امنیت دنیا منوط به امنیت دریا است

به گزارش مجله ویراپارس، رییس جمهوری چین تاکید نمود امنیت و آرامش دریا با امنیت و منافع کشورهای دنیا ارتباط دارد و تامین امنیت دریاها به دفاع مشترک احتیاج دارد.

رییس جمهوری چین: امنیت دنیا منوط به امنیت دریا است

به گزارش خبرنگاران شی جین پینگ روز سه شنبه در دیدار روسای هیات نمایندگی نیروهای دریایی خارجی شرکت کننده در آیین هفتادمین سالگرد تاسیس نیروی دریایی چین در بندر چینگدائو واقع در شرق این کشور اضافه نمود: دریا برای زیست و توسعه جامعه بشری دارای اهمیت فراوانی است.

از طرف جمهوری اسلامی ایران نیز دریادار امیر حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در این آیین شرکت نموده است.

رییس جمهوری چین مردم کشورش را دوستدار صلح خواند که به طور پایدار راه توسعه صلح آمیز را پیش گرفته اند و اضافه نمود: چین به طور قطع سیاست دفاع از خود را اجرا می نماید و ارتش چین نیز همیشه به برقراری فضای برابر، اعتماد متقابل، عدالت، ساخت و بهره برداری مشترک می پردازد.

با تور چین سفر کنید.

شی اظهار کرد: نیروی دریایی به عنوان محور نیروهای دفاعی کشور برای دفاع از امنیت و آرامش دریا و نظم و ترتیب مطلوب دریا دارای مسئولیت مهمی است.

او گفت: ما باید ضمن تحکیم اعتماد متقابل، تقویت گفت و گو و مبادلات دریایی، تعمیق همکاری های عملی بین نیروهای دریایی، پیمودن راه امن دریایی توام با منافع متقابل و برد - برد، به طور مشترک با تهدیدات و چالش های پیش روی دریا مقابله نموده و از صلح و آرامش دریا دفاع کنیم.

شی خاطر نشان کرد: هدف چین برای مطرح کردن ایجاد مشترک جاده ابریشم دریایی در قرن بیست و یکم، پیشبرد اتصال و همکاری عملی در زمینه های مختلف، پیشبرد توسعه سبز مالی و پیوند فرهنگ دریایی و افزایش رفاه دریایی است.

او گفت: ارتش چین مایل است همراه با ارتش کشورهای دنیا، برای پیشبرد شکوفایی و توسعه دریا، سهم مثبت خود را ادا کند.

منبع: ایرنا
انتشار: 29 خرداد 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 158

به "رییس جمهوری چین: امنیت دنیا منوط به امنیت دریا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رییس جمهوری چین: امنیت دنیا منوط به امنیت دریا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید