روسیه: آمریکا نتوانست تحریم ها علیه ایران را احیا کند

به گزارش مجله ویراپارس، فارس نوشت: واسیلی نبنزیا نماینده روسیه در سازمان ملل که کشورش ریاست دوره ای شورای امنیت را در ماه اکتبر (ماه جاری) برعهده دارد، گفت سازوکار اسنپ بک علیه ایران برخلاف ادعای آمریکا فعال نشده است.

روسیه: آمریکا نتوانست تحریم ها علیه ایران را احیا کند

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، وی در این خصوص به خبرنگاران گفت: در ارتباط با اسنپ بک فکر می کنم همه چیز واضح است. اسنپ بک (بازگشت تحریم های سازمان ملل) اتفاق نیفتاده است.

نماینده روسیه اضافه کرد: شورای امنیت در این خصوص به صراحت صحبت کرد. تقریباً همه اعضای شورا در ماه اوت نامه هایی برای رئیس شورای امنیت ارسال کردند و در آن گفتند موضعشان با ایالات متحده یکی نیست و معتقدند قطعنامه 2231 که توافق هسته ای ایران را تایید می نماید، دست نخورده باقی می ماند.

نبنزیا در ادامه گفت: موضع اعضای شورا در ادامه دوره ریاست اندونزی بر شورای امنیت تا سرانجام اوت تایید شد و بعد ریاست نیجریه (بر شورای امنیت هم) آن را تایید کرد. همان کشورها مجدداً موضع خود را تایید کردند و نامه هایی را به رئیس شورای امنیت و دبیرکل سازمان ملل فرستادند و اعلام کردند از نظر آن ها اسنپ بک آرزوی ایالات متحده است.

وی تاکید نمود: بنابراین ما در شرایطی هستیم که خبری از اسنپ بک (بازگشت سریع تحریم ها) نیست و قطعنامه 2231 به طور کامل در حال اجراست. می دانم که خود آمریکا هم این را می داند و آن ها از این شرایط برای ادامه تحریم های یکجانبه خود علیه ایران و ادامه فشار حداکثری علیه این کشور استفاده می نمایند.

وزارت خارجه آمریکا بامداد یکشنبه (30 شهریور ماه) ادعا کرد تمام تحریم های سازمان ملل علیه جمهوری اسلامی ایران، از جمله محدودیت تسلیحاتی احیا شدند. مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا با صدور بیانیه ای ادعا کرد: امروز، آمریکا از بازگشت عملاَ تمام تحریم های سازمان ملل بر ایران که پیشتر لغو شده بودند، استقبال می نماید.

این ادعای آمریکا مبنی بر اجرایی شدن مکانیسم موسوم به اسنپ بک و بازگشت تمام تحریم های سازمان ملل علیه ایران با واکنش مقام های مختلف جهانی روبرو و از سوی آن ها رد شد.

اعضای اصلی شورای امنیت از جمله روسیه و چین و کشورهای اروپایی عضو برجام این ادعا را رد نموده و بر ادامه تعهد خود بر قطعنامه 2231 که به موجب آن تحریم های سازمان ملل علیه ایران برطرف شدند، تاکید دارند.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 14 آبان 1399 بروزرسانی: 14 آبان 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 1216

به "روسیه: آمریکا نتوانست تحریم ها علیه ایران را احیا کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: آمریکا نتوانست تحریم ها علیه ایران را احیا کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید