در حملات شبه نظامیان به دارفور غربی 48 تن کشته شدند

به گزارش مجله ویراپارس، کمیته پزشکان سودان امروز (یکشنبه) در بیانیه ای خاطرنشان کرد، در جریان حوادث خشونت آمیز شهر الجنینه در استان دارفور غربی 48 تن کشته و 97 تن زخمی شدند.

در حملات شبه نظامیان به دارفور غربی 48 تن کشته شدند

خبرگزاری رسمی سودان سونا، این کمیته در بیانیه خود خاطرنشان کرد، شمار قربانیان حوادث خونین شهر الجنینه که روز شنبه در جریان حملات شبه نظامیان رخ داد در حال افزایش است.

در این بیانیه آمده است، کادر پزشکی برای رسیدگی به زخمی ها از دولت محلی خواست مراکز بهداشتی و وسائل نقل و انتقال با حضور نیروهای نظامی را فراهم کند تا کادر پزشکی بتواند به زخمی های مانده در مناطق درگیری رسیدگی و آنها را به مراکز درمانی منتقل کند.

پیش از این عبدالله حمدوک، نخست وزیر سودان تصمیم گرفت، هیئتی به ریاست دادستان و به همراه نمایندگانی از سرویس های امنیتی، نظامی و قضایی به محل درگیری بفرستد.

در پی بروز حوادث خشونت آمیز در شهر الجنینه در پی مشاجره میان دو تن که به کشته شدن دو تن و زخمی شدن چند تن دیگر و سوزاندن منازل منجر شد، دولت سودان شنبه شب در استان دارفور مقررات منع آمد و شد را تا اطلاع بعدی اعمال کرد.

تجمع شاغلین سودان هم در بیانیه ای شبه نظامیان مسلح را به حمله به شهر مذکور و ارتکاب جنایت های وحشتناک و نقض های سنگین در حق شهروندان بی دفاع متهم کرد.

این حزب از مردم سودان خواست دولت انتقالی را تحت فشار قرار دهند تا شبه نظامیان را مهار و سلاح را از آنها بگیرد و عاملان این حمله را به دست عدالت بسپرد.

در این بیانیه آمده است، حمله شبه نظامیان بیانگر نبود دستگاه امنیتی و بی مسؤولیتی این دستگاه در قبال مردم است و به همین دلیل باید مورد بازپرسی و مجازات قرار بگیرد.

تجمع شاغلین سودان خاطرنشان کرد، حادثه شهر الجنینه بیانگر کاستی های توافقنامه صلح جوبا است که اکتبر 2020 میام دولت سودان و گروه های مسلح با میانجیگری سودان جنوبی به امضا رسید. این توافق کاملا از تحقق صلح و عدالت پایدار خالی است و در آن به ریشه بحران دارفور و مسایل ناشی از اثرات جنگ و انتشار سلاح پرداخته نشده است.ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 28 بهمن 1399 بروزرسانی: 28 بهمن 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 1421

به "در حملات شبه نظامیان به دارفور غربی 48 تن کشته شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در حملات شبه نظامیان به دارفور غربی 48 تن کشته شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید