فراوری نفت عمان افزایش یافت

به گزارش مجله ویراپارس، طبق آمار وزارت نفت عمان، فراوری نفت و میعانات این کشور در ژوئن به بالاترین حد در 16 ماه گذشته صعود کرد.

فراوری نفت عمان افزایش یافت

با تور عمان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط آشنا شوید.

به گزارش مجله ویراپارس، فراوری نفت خام و میعانات این سلطان نشین، 973 هزار و 500 بشکه در روز یا برابر با 29 میلیون و 205 هزار بشکه در ژوئن بود که بالاترین میزان فراوری از فوریه 2017 به شمار می رود.

صادرات نفت خام در عمان به 782 هزار و 540 بشکه در روز رسید و صادرات این کشور به چین 10 درصد افزایش یافت و 84 درصد از مجموع صادرات عمان را تشکیل داد. حدود 9 درصد از صادرات عمان به هند انجام گرفت در حالی که ژاپن و تایلند نیز سایر مقصدهای صادراتی عمان در ژوئن بودند.

عمان یکی از فراوریکنندگان غیرعضو اوپک است که در توافق کاهش فراوری مشارکت نموده است. اوپک به همراه 10 فراوریکننده خارج از این سازمان شامل روسیه در 23 ژوئن موافقت کردند فراوریشان را یک میلیون بشکه در روز افزایش دهند، اما به نحوه تخصیص افزایش فراوری هیچ اشاره ای نشد.

براساس گزارش پلاتس، عمان همچنین به همراه عربستان، الجزایر، کویت، ونزوئلا و روسیه یکی از شش کشور عضو کمیته نظارت بر توافق کاهش فراوری است. این کشور در دسامبر سال 2016 تحت توافق کاهش فراوری اوپک و غیراوپک موافقت نموده بود فراوری ماهانه خود را 50 هزار بشکه در روز از سطح فراوری 1.019 میلیون بشکه در روزکاهش دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 712

به "فراوری نفت عمان افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری نفت عمان افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید