تحریم 17 شخص و 29 شرکت از سوی وزارت خزانه داری آمریکا

به گزارش مجله ویراپارس به نقل از وبگاه وزارت خزانه داری آمریکا، این وزارت خانه با انتشار بیانیه ای به بهانه روز جهانی مبارزه با فساد، با تاکید بر این که فساد امروزه مشکل جهانی است، از افراد و شبکه ای از شرکت هایی که به تازگی مشمول تحریم شده اند، نام برده است.

تحریم 17 شخص و 29 شرکت از سوی وزارت خزانه داری آمریکا

در این بیانیه اعلام شده بخش کنترل دارایی خارجی وزارت خزانه داری با هدف آن چه مبارزه با تروریست عنوان شده، بازیگران و شبکه ای فاسد را در کشورهای مختلف اروپا، آسیا و آمریکای لاتین هدف قرار داده است.

در این فهرست نام 17 شخص و 29 شرکت به عنوان بخش های تحت تحریم عنوان شده است که از کشورهای مختلفی از جمله کشورهای اروپایی صربستان، لتونی و قبرس هستند.

آیوارس لمبرگز شهردار شهر ونتسپیلز لتونی و چند تبعه کامبوج و همچنین دو مقام دولت ونزوئلا از جمله افراد وارد شده به فهرست تحریمی آمریکا به شمار می فرایند.

اعمال این تحریم ها که به بهانه مبارزه با فساد اجرا شده در حالی از سوی دولت آمریکا دنبال شده است، که پیش از این بسیاری از کارشناسان از تحریم های آمریکا انتقاد کرده اند.

با این حال تحریم شرکت ها و یا افراد اروپایی از سوی آمریکا اقدامی نادر و کم سابقه به شمار می رود که حال وزارت خزانه داری آمریکا آن را اجرایی کرده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 622

به "تحریم 17 شخص و 29 شرکت از سوی وزارت خزانه داری آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحریم 17 شخص و 29 شرکت از سوی وزارت خزانه داری آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید