بیل گیتس هدف اصلی نظریه های جعلی درباره کرونا

به گزارش مجله ویراپارس به نقل از دیجیتال ترندز، بیل گیتس مؤسس مایکروسافت به هدف اصلی نظریه های توطئه و نظریه های جعلی درباره همه گیری ویروس کرونا تبدیل شده است.

بیل گیتس هدف اصلی نظریه های جعلی درباره کرونا

شرکت تحلیل رسانه Zignal Labs پست های کاربران در فیس بوک را رصد می نماید. آنالیز های این شرکت نشان داد 16 هزار پست در این سایت درباره گیتس و ویروس کرونا وجود دارد که حدود 900 هزار بار لایک خورده یا کامنتی برای آنها ثبت شده است.

این اطلاعات نشان می دهد گیتس به بزرگترین هدف نظریه های توطئه در فیس بوک تبدیل شده است. یکی از ادعاهای جعلی درباره گیتس آن است که انستیتوPirbright که توسط او تأسیس شده، حق انتشار اختراع ویروس کرونا را ثبت نموده است. اما در حقیقت این حق انتشار به واکسنی برای نوع دیگری از ویروس کرونا تعلق دارد که پرندگان را مبتلا می نماید.

این ادعای جعلی توسط وب سایت راستگرای رادیکالInfowars منتشر شد و میان نظریه پردازان توطئه در فیس بوک گسترده شده است.

اما فقط این وب سایت بیل گیتس را هدف قرار نداده است. حامیان ضد واکسیناسیون نیز ادعاهایی را درباره پشتیبانی گیتس برای واکسن ویروس کرونا منتشر نموده اند. حتی رابرت کندی جونیور (پسر سناتور رابرت کندی و یکی از مخالفان واکسیناسیون) نیز نظریه های توطئه ای درباره گیتس منتشر نموده است.

گیتس از سال 2015 میلادی درباره عدم آمادگی دنیا برای یک همه گیری هشدار داده بود.نظریه پردازان توطئه این هشدار را گواهی بر آن می دانند که گیتس میخواهد از این همه گیری برای کنترل اقتصاد دنیا استفاده کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 930

به "بیل گیتس هدف اصلی نظریه های جعلی درباره کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیل گیتس هدف اصلی نظریه های جعلی درباره کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید