اهمیت کارنه تیر در زمان شیوع ویروس کرونا سازنده و حایز اهمیت است

به گزارش مجله ویراپارس، آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل خطاب به اعضای آن سازمان، نقش رویه تیر (TIR) را درکنترل بحران کووید 19 سازنده و مورد تایید قرار داد.

اهمیت کارنه تیر در زمان شیوع ویروس کرونا سازنده و حایز اهمیت است

در گزارش اخیر سازمان ملل تحت عنوان مشارکت در مسئولیت ، مسئولیت جهانی ، پاسخ و واکنش به تبعات اجتماعی - اقتصادی ناشی از کووید- 19 آنتونیو گوترش ،دبیرکل سازمان ملل به نقش وراهکارهای سازنده رویه تیر و تجارت الکترونیکی در اقتصاد بین الملل بویژه در زمان کووید-19 اشاره و مورد توجه قرار داده است.

دبیرکل سازمان ملل متحد ضمن ارائه گزارشی درباره پیامدهای اجتماعی و اقتصادی کرونا اعلام کرده این ویروس تمام مردم جهان را تهدید می کند و با بدترین بحران بشری بعد از جنگ جهانی دوم روبرو هستیم.

به باور او، ویروس کرونا منجر به بحران اقتصادی بی سابقه در تمام کشورها خواهد شد و تاکید کرد که این بحران تنها کنار گذاشتن بازی های سیاسی و همبستگی رفع می شود.

دبیر کل سازمان ملل همچنین استفاده از ابزارهای خلاقانه مانند کارنه تیر و رویه الکترونیکی تیر/ eCMR (سی ام آر الکترونیکی برخط) و دیگر ابزارهایی که اجازه می دهد اطلاعات بصورت الکترونیکی بدون حضور فیزیکی افراد انتقال داده شوند و حمل و نقل را در سرحدهای بین المللی تسهیل و تسریع کند، حایز اهمیت دانست.

پیش از این، امبرتو دوپرتو دبیرکل سازمان حمل و نقل بین الملی جاده ای(ایرو) در نامه ای به دبیرکل سازمان ملل خواسته بود که سازمان ملل اعضایش را به استفاده از کنوانسیون تیر و سایر ابزارهای الکترونیکی تشویق کند تا حمل و نقل کالا در محفظه ای ایمن ، تحت رویه یک شکل گمرکی و بدون نیاز به کنترل های فیزیکی حمل در مرزها و مبادی گمرکی صورت گیرد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 31 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 947

به "اهمیت کارنه تیر در زمان شیوع ویروس کرونا سازنده و حایز اهمیت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اهمیت کارنه تیر در زمان شیوع ویروس کرونا سازنده و حایز اهمیت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید