اقدام اروپا در تحریم روسیه بواسطه موضوع ناوالنی یک سیرک بود

به گزارش مجله ویراپارس، سخنگوی وزارت خارجه روسیه امروز چهارشنبه اقدام اتحادیه اروپا در تحریم این کشور بواسطه موضوع آلکسی ناوالنی را به یک سیرک تشبیه کرد.

اقدام اروپا در تحریم روسیه بواسطه موضوع ناوالنی یک سیرک بود

با ما سفر کنید و با اروپا تور ارزان از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به نقل از اسپوتنیک، مارایا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه، در واکنش به تصمیم اتحادیه اروپا برای افزایش تحریم های خود علیه مسکو گفت: تصمیم اتحادیه اروپا برای افزایش تحریم های روسیه یک سیرک و داستانی بود که از قبل نوشته شده بود.

چند روز قبل جوزف بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، از موافقت اتحادیه اروپا برای افزایش تحریم های روسیه بواسطه موضوع آلکسی ناوالنی خبر داده بود.

زاخارووا در ادامه گفت: این (تحریم های اتحادیه اروپا) فراتر از هر منطقی است. این بدان معنی است که این فقط یک داستان پوچ اختراع شده با یک سناریوی تبلیغاتی اطلاعاتی است. مهمتر از همه، این تحقیر اتحادیه اروپا است، اتحادی از کشورهایی با تاریخ باستانی، با فرهنگ غنی، دستاوردهای مالی و دستاوردهای حقوق بشری، دستاوردهای حوزه حقوق بشر که اتحادیه اروپا همواره آنها را اولویت بندی می کرد بدون اینکه آنها را به نمایش تبدیل کند اما مثل اینکه اکنون مجبور شده تا این کار را انجام بدهد.

روز گذشته نیز وزارت خارجه روسیه با صدور بیانیه ای این اقدام اتحادیه اروپا را محکوم نموده و این اقدام بروکسل را ناامید کننده و غیر قانونی خواند.

در این بیانیه آمده است: ما تقاضاهای غیرقانونی و غیرمعقول مداوم، مبنی بر صدور آزادی یک شهروند فدراسیون روسیه که به دلیل ارتکاب جرایم مالی توسط دادگاه روسیه در قلمرو کشور ما و مطابق با قوانین روسیه محکوم شده است را کاملاً غیر قابل قبول می دانیم.

وزارت خارجه روسیه همچنین چنین اقدامی را به منزله مداخله در امور داخلی این کشور خواند.، مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 23 اسفند 1399 بروزرسانی: 23 اسفند 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 1473

به "اقدام اروپا در تحریم روسیه بواسطه موضوع ناوالنی یک سیرک بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدام اروپا در تحریم روسیه بواسطه موضوع ناوالنی یک سیرک بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید