استخدام 186 هزار معلم در دستور کار دولت، متوسط دریافتی کارکنان آموزش و پروش چقدر شد؟

به گزارش مجله ویراپارس، خبرنگاران : معاون رئیس جمهور با بیان اینکه در این دولت مجوز جذب 186 هزار معلم صادر شده که نسبت به دوره قبل 3.5 برابر رشد داشته است، گفت: متوسط دریافتی کارکنان آموزش و پرورش 5 میلیون 570 هزار تومان شد.

استخدام 186 هزار معلم در دستور کار دولت، متوسط دریافتی کارکنان آموزش و پروش چقدر شد؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، جمشید انصاری، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی در نشست مشترک با وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه آموزش و پرورش به دلیل گستردگی شاید تنها دستگاه عظیم کشور به لحاظ جغرافیایی است که خدمات وسیع به دانش آموزان می دهد، گفت: این دستگاه با اولیا و خانواده ها مستقیم درگیر است.

انصاری با تاکید بر اینکه یکی از مسائل اصلی این وزارتخانه تامین نیروی انسانی است، گفت: در طول چهار سال اخیر 186 هزار مجوز استخدام از محل ماده 28 قانون تاسیس دانشگاه فرهنگیان، جذب دانشجو معلم به وسیله کنکور و همچنین تبدیل شرایط حق التدریسی ها صورت گرفته است.

وی ادامه داد: در مقایسه با دوره قبل که 55 هزار مجوز داده شده بود مجوز جذب 3.5 برابر افزایش دارد که بیانگر توجه دولت به نیروی انسانی آموزش و پرورش است.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور بیان داشت: کار عظیم دولت در سال 98 افزایش حقوق کارکنان آموزش و پرورش بوده و همواره کارکنان این دستگاه از تبعیض نسبت به بعضی از دستگاه ها رنج می بردند. متوسط دریافتی کارکنان دولت 5 میلیون و 470 هزار تومان بوده و متوسط دریافتی کارکنان آموزش و پرورش 5 میلیون و 570 هزار تومان است و این تفاوت تقریباً رفع شده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 20 مهر 1399 بروزرسانی: 20 مهر 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 1168

به "استخدام 186 هزار معلم در دستور کار دولت، متوسط دریافتی کارکنان آموزش و پروش چقدر شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استخدام 186 هزار معلم در دستور کار دولت، متوسط دریافتی کارکنان آموزش و پروش چقدر شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید