اردوغان: هر اقدامی که باعث وقوع یک فاجعه انسانی دیگر در ادلب گردد، پذیرفتنی نیست

به گزارش مجله ویراپارس، تهران ـ (پانا): اردوغان امروز، شنبه اظهار کرد ما تا رسیدن به ثبات در مرزهای جنوبی خود به طور فعال در این منطقه حضور خواهیم داشت.

اردوغان: هر اقدامی که باعث وقوع یک فاجعه انسانی دیگر در ادلب گردد، پذیرفتنی نیست

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه تاکید نمود: اجازه ایجاد کریدور ترور در طول مرزهای جنوبی ترکیه را ندادیم و از سوی دیگر ثابت کردیم که برادران سوری خود را تنها نمی گذاریم.

اردوغان افزود: مناطق تروریستی که کماکان در سوریه وجود دارند یا طبق وعده های داده شده پاکسازی می شوند و یا ما خود اقدام خواهیم شد.

رئیس جمهوری ترکیه توضیح داد: همه بدانند که مقابله علیه کسانی که با کشور و ملت مان خصومت دارند، ادامه خواهد یافت.

اردوغان افزود: هر اقدامی که باعث وقوع یک فاجعه انسانی دیگر در ادلب گردد، پذیرفتنی نیست.

رئیس جمهوری ترکیه گفت: کسانی که همواره در برابر اقدامات تروریست ها و حامیان آن ها سکوت می نمایند، وقتی موضوع ترکیه پیش می آید، هر گونه اصول اخلاقی و قانونی را کنار می گذارند. اما آن ها نخواهند توانست ما را از مسیرمان منحرف نمایند.

رجب طیب اردوغان اظهار کرد: تا زمانی که قره باغ از اشغال آزاد گردد، این مبارزه ادامه خواهد یافت.

رئیس جمهوری ترکیه عصر آدینه طی سخنانی در مراسم افتتاحیه بیمارستان شهر قونیه، بر ادامه مبارزه جمهوری آذربایجان تا آزادسازی کامل قره باغ از اشغال ارمنستان تاکید نمود.

اردوغان همچنین با اشاره به تحولات منطقه افزود: بحران های ایجاد شده از سوریه تا دریای مدیترانه و قفقاز، نشان دهنده کوشش ها برای محاصره ترکیه است. ما ضمن حفظ وحدت٬ اتحاد ملت و قدرت دولت در کشورمان٬ برای شکستن محاصره ترکیه گام برمی داریم.

وی افزود: کسانی که قصد تهدید ما در سوریه را دارند باید بدانند که هیچ شانس موفقیت وجود ندارد. هر مکانی که کشور ما را تهدید کند به عنوان منطقه عملیاتی به شمار می رود.

رئیس جمهوری ترکیه همچنین توضیح داد: کسانی که نتوانستند با باج خواهی و تهدیدات توخالی کشورمان را وادار به انصراف از منافع خود در مدیترانه شرقی نمایند، مجبور شدند به فراخوان ما برای مذاکراه گوش دهند.

اردوغان تاکید نمود: سود مالی سالانه سد شهرستان مرزی ریحانلی استان هاتای برای کشور ما در آبیاری 350 میلیون لیر و سهم آن در فراوری انرژی 80 میلیون لیر است. با احداث و بهره برداری از سد ریحانلی استان هاتای در مرز سوریه، از این به بعد تا حد زیادی از خطر فاجعه در دشت آمیک جلوگیری می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 17 آبان 1399 بروزرسانی: 17 آبان 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 1223

به "اردوغان: هر اقدامی که باعث وقوع یک فاجعه انسانی دیگر در ادلب گردد، پذیرفتنی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان: هر اقدامی که باعث وقوع یک فاجعه انسانی دیگر در ادلب گردد، پذیرفتنی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید